طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللسوء تغذیه شدید 300 هزار کودک در سومالی

سوء تغذیه شدید 300 هزار کودک در سومالی

توزیع ۲۱ هزار سبد غذایی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه در سمنان

سازمان ملل متحد از کمبود غذا برای 5 میلیون شهروند سومالی خبر داد.

سازمان ملل, کمبود مواد غذایی, کودک گرسنه, سوء تغذیه کودک سومالی

سازمان ملل, کمبود مواد غذایی, کودک گرسنه, سومالی, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، حدود 5 میلیون سومالیایی به علت کاهش بارش باران از کمبود مواد غذایی رنج می برند.


شبکه بی بی سی با انتشار این خبر افزود: 300 هزار کودک زیر 5 سال، از سوء تغذیه شدید رنج می برند و به کمک نیاز دارند.


گفتنی است در شش ماهه اخیر، شمار افرادی که در سومالی به سوء تغذیه مبتلا هستند افزایش یافته و تقریبا نیمی از جمعیت این کشور از این مساله رنج می برند.


"پیتر لوکلیرک" مسئول هماهنگی سازمان ملل در سومالی گفت: سازمانهایی که به سومالی کمک می کنند آمادگی دارند میزان کمک های خود را به خانواده های آسیب دیده افزایش دهند.


وی در عین حال هشدار داد؛ برنامه کمک به سومالی فقط توانسته به 32 درصد از هدفهای خود برسد.


این بحران غذایی ناشی از کاهش باران در نقاط جنوبی و مرکزی این کشور است، زیرا حجم تولیدات کشاورزی در شش ماه اخیر به نیم کاهش یافته و شمار زیادی از کشاورزان نیز به علت خشکسالی دامهای خود را از دست داده اند.


سازمانهای امدادرسانی نیز نسبت به افزایش افرادی که درمعرض قحطی قرار دارند هشدار داد زیرا اردوگاه پناهندگان داداب در کنیا تعطیل شد و هزاران نفر مجبور شدند به سومالی بازگردند بدون اینکه غذا یا پناهگاهی داشته باشند.


گفتنی است سازمانهای امدادرسانی در ماه ژانویه برای جمع آوری 880 میلیون دلار جهت بهبود حالت انسانی سومالی فراخوان دادند اما تاکنون کمتر از نیمی از این مبلغ جمع آوری شده است.


نقل از سازمان ملل حاکی است، تولیدات کشاورزی به علت کاهش حجم باران و وقوع سیلاب در نقاط جنوبی و مرکزی سومالی که منبع غذایی به شمار می رود، به شدت آسیب دیده است.


این سازمان افزود: نقل و انتقال بی وقفه ساکنان به علت درگیریهای مسلحانه و حملات گروههای تندرو را می توان از دیگر دلائل بحرانی شدن حالت سومالی دانست .اختصاص اعتبار میلیاردی بَرای رفع سوء تغذیه دَر کودکان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات