طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیسیستان و بلوچستان غرق در شادی عید امامت و ولایت

سیستان و بلوچستان غرق در شادی عید امامت و ولایت

عید غدیر روز رسیدن خورشید امامت و ولایت به دست امیر حاکمان جهان فیلم

همزمان با دیگر مناطق ایران اسلامی،استان سیستان و بلوچستان مهد وحدت شیعه وسنی در شب و روز عید ولایت و امامت، غرق در نور و شادی است.

جشن عید غدیر, جشن در زاهدان, زاهدان, سیستان بلوچستان غرق شادی عید امامت ولایت

جشن عید غدیر, جشن در زاهدان, زاهدان
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، به مناسبت هیجدهم ذیحجه عید بزرگ غدیر خم همراه با جشن و سرور در مناطق متفاوت سیستان و بلوچستان برگزار شده و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) با حضور گسترده در مجالس جشن و شادی شروع امامت و ولایت مولای متقیان حضرت علی (ع) را جشن گرفتند.


قشرهای متفاوت مردم، سازمان های مردم نهاد و ادارات فرهنگی و تبلیغی با پخش شربت و شیرینی، تزیین خیابان ها و معابر، برگزاری آیین های خاص شادی و عروسی، ولیمه، عقد کنان و آشتی کنان، حضور در کنار بزرگان خانواده و منزل سادات، دادن عیدی و هدیه از طرف سادات، راه اندازی کاروان های شادی در سطح شهر، بازسازی واقعه غدیر و برگزاری آیین های سخنرانی و محافل شادی به تکریم این واقعه مهم تاریخی پرداختند.


مردم مومن و خداجوی زاهدان در شب عید غدیر با حضور در مساجد علی بن ابیطالب، حضرت علی (ع)، الغدیر و دیگر مساجد و اماکن متفاوت این شهر مراسم جشن، سرور و شادی برگزار کردند و نظیر این آیین در 18 شهرستان دیگر سیستان و بلوچستان نیز برگزار شد.


بسیاری از عاشقان امامت و ولایت در یک سنت قدیمی به مناسبت عید غدیر خم به دیدار سادات رفته و این روز سعید و فرخنده را به آنان تبریک گفتند و شماری از زوج های جوان استان نیز خجسته روز عید سعید غدیر را برای پیوند زناشویی خود انتخاب کرده و به میمنت این روز بزرگ شروع زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.


شاهچراغ (ع) در عید قربان غرق در شادی و سرور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات