طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین الملل69 شبه نظامی طالبان و تروریست داعش در افغانستان کشته شدند

69 شبه نظامی طالبان و تروریست داعش در افغانستان کشته شدند

فرمانده نظامی گروه تروریستی داعش در فراه به دست طالبان کشته شد

ارتش افغانستان از کشته شدن 69 عنصر طالبان و داعش در جدیدترین عملیات ضد تروریستی در این کشور خبر داد.

افغانستان, ارتش افغانستان, بین الملل, شبه نظامی طالبان تروریست داعش افغانستان کشته

افغانستان, ارتش افغانستان, بین الملل, طالبان, داعش

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزارت دفاع افغانستان روز جمعه اعلام کرد حدود 69 شبه نظامی طی عملیات اخیر ارتش در سراسر این کشور کشته شده اند. وزارت دفاع افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد :« نیروهای امنیت ملی و دفاع افغانستان به منظور پاکسازی نقاط این کشور از تروریست ها و دشمنان صلح و ثبات، طی 24 ساعت گذشته در عملیاتی 69 شورشی از جمله 11 عنصر گروه تروریستی داعش را کشتند.»


در این بیانیه آمده است نیروهای امنیتی مشترک افغان با پشتیبانی حملات توپخانه و هوایی 43 شورشی را زخمی کردند و دو تن دیگر را به اسارت خود در آوردند. در این بیانیه تاکید شده است طی این عملیات چهار مخفیگاه شبه نظامیان در ناحیه «دشت آرچی» از توابع استان قندوز در شمال این کشور به کلی منهدم شد.


در بیانیه وزارت دفاع افغانستان آمده است در استان وردک در شرق این کشور نیز بعد از آنکه شبه نظامیان طالبان تلاش کردند یک گلوله خمپاره را شلیک کنند، این گلوله خمپاره به صورت اتفاقی منفجر شد که بر اثر آن شش شبه نظامی کشته شدند. در این بیانیه تاکید شده است طی این عملیات چهار تن از سربازان ارتش افغانستان کشته شدند.پنجاه و پنج تروریست از گروه های طالبان و داعش در افغانستان کشته شدند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات