طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریپس از مرگ صدام، با سینمای بین الملل خداحافظی کردم | شجاع نوری

پس از مرگ صدام، با سینمای بین الملل خداحافظی کردم | شجاع نوری

حضور بین المللی می تواند به ارتقاء صنعت سینمای ایران کمک کند

«دورهمی» به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، میزبان سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی و علیرضا شجاع نوری شد.

دورهمی, موزه دورهمی, مهران مدیری, شجاع نوری مرگ صدام سینمای بین الملل خداحافظی کردم

دورهمی, موزه دورهمی, مهران مدیری, علیرضا شجاع نوری, سالار عقیلی

به نقل از خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شب گذشته برنامه تلویزیونی «دورهمی» به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، میزبان سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی و علیرضا شجاع نوری بازیگر سینما و تلویزیون و همچنین حسین وفایی و شهرام صفوی از قهرمانان رشته ورزشی اسنوکر شد.

مهران مدیری در ابتدای این برنامه با تبریک عید غدیر خم، به موضوع بهداشت پرداخت و با تعریفی از آن میزبان نخستین مهمان خود علیرضا شجاع نوری شد.

شجاع نوری در ابتدا بعد از سلام و تبریک عید غدیر خم، درباره ورودش به تهران و قبولی در رشته زیست شناسی گفت: بعد از قبولی در دانشگاه ملی از شیراز به تهران آمدم و پس از سپری کردن دوره های بیولوژی به آمریکا سفر کردم و در همانجا در یکی از تئاتر های آمریکا بازی کردم. برای ادامه رشته تحصیلی در دانشگاه عالی هنر ادامه تحصیل دادم.

وی در ادامه به تاسیس موسسه سینمایی فارابی اشاره کرد و از آغاز کار در بخش بین المللی گفت.

بازیگر فیلم سینمایی « محمد رسول الله» بیان کرد: در برهه هشت سال دفاع مقدس من خبرنگار بودم و روزی با خبرنگاران خارجی به سمت خاکریز ها رفتیم و پس از چند لحظه صدای مهیب انفجار آمد. همانجا بود که فکر کردم هر کس در عرصه خودش باید با صدام بجنگد و من تا روزی که صدام بود، در بخش بین الملل سینما بودم و پس از مرگ صدام با عرصه سینمای بین المللی خداحافظی کردم.

شجاع نوری درباره کمرنگ بودن حضورش در عرصه بازیگری اظهار داشت: زمانی که در فارابی بودم به من پیشنهاد بازی شد اما به علت سفرهای متعدد رد کردم. گاهی حسرت می خوردم اما بعدها، کسی به من پیشنهاد کار نداد و خود من هم بسیار سخت و با وسواس فیلمنامه را قبول می کنم.

وی در ادامه با پیشنهاد کار در ژانر کمدی با مهران مدیری عنوان کرد: خیلی دوست دارم یک اثر کمدی را بازی کنم و با شما این همکاری را داشته باشم.

در پایان شجاع نوری با اهدای یکی از سناریو های دست نویس خود به موزه «دورهمی» در خصوص چند شخصیت سینمایی ایران اینگونه گفت:

محمد آلادپوش: فیلمبرداری با سواد.
اسماعیل شنگله: نخستین وسوسه من برای ورود به عالم هنر.
سید محمد بهشتی: از نخستین معلم ها.
مجید مجیدی: کارگران درجه یک.

مدیری بعد از مصاحبه با شجاع نوری از تاریخ انقضای مواد غذایی و بهداشت اغذیه گفت.

در ادامه برنامه تلویزیونی «دورهمی» حسین وفایی قهرمان اسنوکر ایران و شهرام صفوی مربی این ورزش به مصاحبه با مدیری نشستند و از مشکلات فدراسیون این ورزشی گفتند.

وفایی در ابتدا بعد از سلام و تبریک عید غدیر خم از ورودش به رشته ورزشی اسنوکر و تشویق های پدرش برای رسیدن به قهرمانی گفت.

در ادامه صفوی پیرامون چند و چون این رشته و مشکلات آن گفت: متاسفانه در کشور ما به این رشته به چشم ورزش نگاه نمی کنند و این ورزش در جامعه و در رسانه ما جایگاه مناسبی ندارد.

وی افزود: در حالی که در کشور های دیگر از جایگاه بالایی برخوردار است و بیشترین جراحان و افراد برجسته برای کسب تمرکز بالا، در این رشته فعالیت می کنند.

وفایی در این برنامه خبر ازدواج خود را در آینده ای نزدیک اعلام کرد. همچنین در پایان هرکدام یکی از ابزار های رشته ورزشی اسنوکر را به موزه دورهمی اهدا کردند.

دورهمی همچنین شب گذشته برای بار دوم میزبان سالار عقیلی شد.

عقیلی پس اجرای چند قطعه از آثار خود، همراه همسرش به مصاحبه با مدیری نشست و از روزهای آشنایی و نخستین همکاری ها گفت و همسرش به عنوان مهمان دورهمی به موزه این برنامه، لوح فشرده تک نوازی «خلوت خاطره ها» را اهدا کرد.

همچنین سالار عقیلی خواننده قطعه «ایران» از کنسرت بزرگ خود در برج میلاد خبر داد.

کارگردان این برنامه تلویزیونی در پایان در خصوص بهداشت تصریح کرد: همیشه در گفته ها فراهم کردن و آوردن امکانات در رویه بهداشت فقیر و غنی نمی شناسد، اما در عمل به خوبی آن را می شناسد.

نقل از از محدثه نعمتی

چه کسی باعث مرگ گلبارنژاد شد؟ | تحقیق مشترک پلیس و کمیته بین المللی المپیک
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات