طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیشرح حال روزهای ریاست جمهوری روحانی از زبان حسام الدین آشنا

شرح حال روزهای ریاست جمهوری روحانی از زبان حسام الدین آشنا

روحانی ممکن است در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با مشکل روبرو شود | بلومبرگ

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور پستی در مورد حسن روحانی را منتشر کرد.

به نقل از خبرنگار حوزه سیاسیون در فضای مجازی گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور در صفحه فیس بوک خود شرح عملکرد حسن روحانی در مقام ریاست جمهوری را منتشر کرده است.


وی در پست خود نوشت: روحانی از مارگاریتا تا نیویورک چه می کند؟ دکتر روحانی را می توان به مثابه باغبان بوستان روابط خارجی ایران تحلیل کرد. او با دقت زمینه های ایران هراسی را شناسایی کرد و تا حد توان کوشید علف های هرز در زمین آینده ایران را هرس کند. از زمان انتخابات 92 با بیان سه اولویت خود یعنی تعامل سازنده با جهان،نجات اقتصاد و احیای اخلاق خود را متعهد کرد تا زنجیر تحریم را از بازوان پرتوان اقتصاد و سیاست ایران پاره کند؛ سی ماه سخت را به ریشه کنی خارهای روییده در راه اعتلای ایران پرداخت و بذر دوستی و تفاهم و همکاری با ایران مقتدر و مدبر را در ذهن ده ها سیاستمدار کهنه کار دنیا غرس کرد.


دیدارهای سران برای رئیس جمهور ایران فرصتی طلایی فراهم کرد تا با استفاده از سه دهه تجربه مذاکرات دیپلماتیک به آنان اطمینان دهد که ایران شریکی قابل اعتماد و همکاری توانمند است. ایجاد اعتماد شخصی، پذیرفتن تعهد در حد مقدورات و پایبندی تام به وعده های داده شده از او و ایران چهره ای اخلاقی و دوست داشتنی ترسیم کرده است.


روحانی بعد از به سرانجام رساندن اصل توافق هسته ای الآن بدنبال حراست از آن و بهره گیری از ثمرات برجام است. باغبان ما با صبوری و دقت کم نظیری جزئیات اجرای برجام در تک تک کشورهای هدف را دنبال می کند و به گونه ای خستگی ناپذیر در هر ملاقات رسمی از طرف مقابل گشایش بانکی، بیمه ای و تجاری را طلب می کند. واقعیت این است که قطع درخت رابطه فقط نیازمند یک تبر است اما نشاندن نهال رابطه و به میوه رساندن آن نیازمند زمان و مراقبت است.


من تقریبا همه ملاقات های او را از نزدیک دنبال کرده ام؛ شاهد تبختر اولیه اولاند تا تحیر بعدی او و تا تکریم فعلی او نسبت به روحانی بوده ام. مجادله سرسختانه روحانی با کامرون در سال گذشته و دفاع جانانه او از حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در دیدار با ترزا می به چشم دیدم.دو بار استناد او به نظر مقام معظم رهبری در مورد مشروط کردن تعامل جدید با آمریکا به ارزیابی از میزان پایبندی آن کشور به برجام را در دو ملاقات و گفتگو سنگین شنیدم و از یاد نمی برم که برخی رهبران کشورها و اعضای هیئت ها از تسلط او بر مباحث فیما بین و مسائل جهانی و منطقه ای ابراز شگفتی کردند.


روحانی رئیس جمهوری در تراز ایران امروز است که وظیفه سنگین مراقبت از وجهه خارجی ایران را برعهده گرفته است . بیایید همه به او کمک کنیم تا بتواند از مصالح عالیه نظام حراست کند.


پست فیس بوک, مصالح کشور, حسام الدین آشنا, شرح حال روزهای ریاست جمهوری روحانی زبان حسام الدین آشنا

پست فیس بوک, مصالح کشور, حسام الدین آشنا, مشاور رئیس جمهور


گمانه زنی فوربز از کاندیداهای ریاست جمهوری ایران؛ از روحانی تا قاسم سلیمانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات