طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادی4 شرکت خارجی در ایران طلا استخراج می کنند

4 شرکت خارجی در ایران طلا استخراج می کنند

4 شرکت خارجی در ایران طلا استخراج می کنند

تولید طلای معدن زرشوران باید به ۶۰۰ کیلوگرم برسد که تا کنون ۸۵ درصد این برنامه محقق شده است.


اقتصاد ایران

خبرگزاری ایسنا: تولید طلای معدن زرشوران باید به ۶۰۰ کیلوگرم برسد که تا کنون ۸۵ درصد این برنامه محقق شده است.

در حالی که عیار طلای تولیدی در ایران از استانداردهای بازار جهان فاصله اندکی دارد، مدیر مجموعه معدنی زرشوران از همکاری با یک کمپانی خارجی برای رساندن عیار طلای تولیدی این معدن به استانداردهای جهانی خبر داد.

محمدرضا احمدی  با بیان اینکه در حال حاضر طلای تولید شده در این معدن فقط از طریق بازار بورس داخلی به فروش می رسد، گفت: اولویت اول مجتمع طلای زرشوران رسیدن به ظرفیت اسمی تعیین شده است که براساس برنامه امسال تولید طلای این معدن باید به ۶۰۰ کیلوگرم برسد که تا کنون ۸۵ درصد این برنامه محقق شده است.

در حالی که از چندماه پیش بستر قانونی برای صادرات طلا از در معادن مهیا شده است اما این مدیر معدنی در این باره عنوان کرد: عیار طلایی که در داخل تولید شده و در بورس ارائه می شود در حال حاضر به ۲۴.۹۹۸ می رسد که استاندارد جهانی این محصول باید ۲۴.۹۹۹ باشد که ما در حال تحقیق و توسعه فرآوری طلای استحصال شده هستیم تا با کمک یک کمپانی انگلیسی که از طریق یکی از مشاورین ما معرفی شده است بتوانیم آن را به استاندارد جهانی برسانیم.

مدیر مجموعه معدنی زرشوران در ادامه با اشاره به برنامه تولید در سال های آینده اظهارکرد:  بر اساس برنامه های تعیین شده سال آینده تولید طلای این معدن به یک تن خواهد رسید و با تکمیل فاز دوم طرح توسعه معدن طلای زرشوران به زودی به ظرفیت تولید دو تن طلا نیز دست خواهیم یافت.

همچنین وی در تشریح همکاری های خارجی برای توسعه استخراج و استحصال محصولات معدنی در این مجتمع، از همکاری با کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، گرجستان و قزاقستان خبر داد.

ایران به شرکت های خارجی نفتکش اجاره داد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات