طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سه شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه کاشان دانش بنیان شد

سه شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه کاشان دانش بنیان شد

مجتمع آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان افتتاح شُد

رییس مرکز کارآفرینی و رشد دانشگاه کاشان از موفقیت اخذ گواهینامه دانش بنیان سه کمپانی مستقر در مرکز رشد این دانشگاه ویک کمپانی دیگر تا پایان سال خبرداد.

دانشگاه کاشان, ثبت شرکت, اصفهان, کمپانی مستقر مرکز رشد دانشگاه کاشان دانش بنیان

دانشگاه کاشان, ثبت شرکت, اصفهان, دانش بنیان
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،داوود حسنعلیان، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این کمپانی ها در زمینه های علوم فنی مهندسی، علوم پایه وانسانی فعالیت دارد.
وی، نقش موثر کمپانی های دانش بنیان درتبدیل علم به ثروت وتوسعه اقتصادی را تاکید کردو گفت:خلق تکنولوژی که بتواند محصول جدید تولید و به بازار روانه کند یکی از اصلی ترین ارکان اقتصاد مقاومتی و از خروجی این کمپانی هااست.
به گفته وی،کمپانی های دانش بنیان و همچنین واحدهای فناور نقش اساسی و بسیار مهمی در ایجاد اشتغال ، عدم وابستگی به استخدام دولتی ، توسعه منطقه و کسب ثروت دارد.
رییس مرکز کارآفرینی ورشد دانشگاه کاشان گفت:کمپانی ها و مؤسسات دانش بنیان کمپانی یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم افزایی علم و ثروت، توسعه ی اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه ی فناوری های برتر و با ارزش افزوده ی فراوان، به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط، تشکیل می شود.
حسنعلیان، افزود: در حقیقت، یکی از راهکارهای اساسی خودکفایی پایدار در محصولات استراتژیک، ارتقای فناوری و افزایش بهره وری عوامل تولید از طریق دانش بنیان نمودن اقتصاد و توسعه کمپانی های دانش بنیان است.
وی به 25 کمپانی وهسته مستقر در مرکز رشد دانشگاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد 6 کمپانی گواهینامه دانش بنیان را دریافت کردند.
به گفته وی،موسسات دانش بنیان ناشی از قراردادها و فعالیت های تحقیق و توسعه، تجاری سازی و تولید محصولات و خدمات دانش بنیان در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان توسط همان کمپانی ها و موسسات دانش بنیان به مدت 15سال بعد از تاریخ صدور مجوز برای هر کمپانی یا موسسه دانش بنیان از مالیات موضوع ماده 105 قانون مالیات های مستقیم و از پرداخت عوارض، حقوق گمرکی، سود بازرگانی و عوارض صادرات معاف است.
حسنعلیان، در ادامه با اشاره به راه اندازی خانه دیجیتال در مرکز رشد دانشگاه کاشان افزود: کسانی که در فضای مجازی بتوانند محصول جدید ارائه کنند مرکز رشد هم از این طرح ها حمایت می کند.
وی با اشاره به اینکه منطقه کاشان ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ تولید محصولات فرهنگی مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی دارد گفت: صنعت دیجیتال در منطقه کاشان می تواند نقشی معادل نقش فرش کاشان که توانسته یک برند جهانی و ملی ایجاد کند بوجود بیاورد.
حسنعلیان، لزوم حمایت مجموعه مدیریت شهری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کلیه دست اندرکاران فرهنگی و اقتصادی را تاکیدکرد و افزود: با تلفیق رشته های هم خانواده و یا همکاری رشته های تولید محتوا و و شکلی می توان برونداد بهتری ارایه کرد و این موضوع طیف گسترده ای از رشته ها را در بر میگیرد .
وی تصریح کرد:به عنوان مثال همکاری رشته های علوم انسانی مثل ادبیات و الهیات با کامپیوتر می تواند صنعت عظیم فیلم سازی، کارتن و انیمیشن را تغذیه نماید و ضمن ایجاد اشتغال در گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی منشا اثر باشد .
رییس مرکز رشد دانشگاه کاشان کمبود فضارا از مشکلات این مرکز بیان کرد و گفت: با وجود 25 هسته و کمپانی مستقر در مرکز تنها 16 اتاق وجود دارد که ادامه فعالیت کمپانی ها را با مشکل مواجه می سازد.
حسنعلیان، با تاکید بر فعالیت جذاب و قابل تقدیر دانشکده فیزیک در ایجاد فناوری و تشکیل شرکتهای دانش بنیان دانشگاه کاشان گفت: تا پایان سال با ثبت 4 کمپانی 15 درصد اساتید دارای کمپانی دانش بنیان می شوند و این نوید بخش تحول بزرگی در کیفیت با توجه به الهام بخشی تفکر کارافرینی خواهد بود.

راه اندازی مرکز رشد در دانشگاه آزاد بویین زهرا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات