طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریشعر در رسانه های مجازی همچنان زنده است

شعر در رسانه های مجازی همچنان زنده است

افتتاح مدرسه مجازی شعر و داستان در خراسان رضوی

با برنامه ریزی افراد فرهیخته در فضای مجازی هم می توان شعر را پویا و روان نگه داشت.

فضای مجازی, شعر, محمدمهدی سیار, شعر رسانه مجازی همچنان زنده

فضای مجازی, شعر, محمدمهدی سیار

محمدمهدی سیار شاعر در مصاحبه با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: قرن هاست که ابیات شاعران زمزمه ی مردم ایران زمین است و شعر معاصر ما جوششی است که از شاعرانی مثل حسین منزوی، شهریار، قیصر امین پور، سهراب سپهری و حمید سبزواری در نسل متفاوت های شکل گرفته است.

شاعر مجموعه شعر «بی خوابی عمیق» تصریح کرد: زنده ماندن شعر در دوران وفور هنرهای تصویری و مجازی نشان از این دارد که شعر در این روزگار، که برخی آن را زمانه افول شعر می خوانند، به هیچ وجه روزگار فراموشی شعر نیست و در همین دوران هم حتی در فضای مجازی می توان شعر را در ادبیات اصلی ذهن و زبان مردم جستجو کرد.

سیار ادامه داد: حجم بسیاری از محتوای رسانه های مجازی که در تلفن همراه مردم دست به دست می شود، همچنان به شکل نظم و شعر است و همین مسئله این چراغ را برای اهالی ادب روشن می کند که باید با برنامه ریزی فضای مجازی را که حال حاضر جزیی از فرهنگ ماست، به فضایی مفید برای شعر و ادب فارسی تبدیل کنیم.

شاعر کتاب مجموعه شعر «حق السکوت» خاطر نشان کرد: آموزش شعر در کلاس های ما باید با لذت بردن همراه شود و کلاس ادبیات نباید تکلیفی برای حفظ کردن اجباری شعر و کشتی گرفتن با واژه ها باشد.

سیار اظهار داشت: باید ساز و کاری طراحی شود که معلم های ادبیات، کلاس های درس شعر و ادبیات را به سمت آهنگین بودن شعر و لذت بردن از وزن شعر ببرند تا دانش آموز از ادبیات فارسی لذت ببرد.

تمدید جشن حافظ در فضای مجازی / به پایان آمده حافظ، حواشی (دیاثت) همچنان باقی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات