طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شمارس معکوس برای برگزاری هشتمین سرشماری عمومی

شمارس معکوس برای برگزاری هشتمین سرشماری عمومی

هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در فارس

هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهر همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می شود.

هشتمین, کرمانشاه, نفوس و مسکن, شمارس معکوس برگزاری هشتمین سرشماری عمومی

هشتمین, کرمانشاه, نفوس و مسکن, سرشماری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ به گفته معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن از سوم مهر تا 25 آبان، همزمان با سراسر در استان کرمانشاه برگزار می شود.

مژگان نمکیان در جلسه شورای اداری کرمانشاه با اشاره به برگزاری هر پنج سال یکبار سرشماری نفوس و مسکن، گفت: امسال برای نخستین بار سرشماری نفوس و مسکن به دو روش اینترنتی و دستی انجام خواهد گرفت.

نمکیان با اشاره به اجرای مرحله اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن از سوم تا بیست و چهارم مهر ماه، گفت: مرحله دستیسرشماری نیز از 25 مهر تا 25 آبان و به مدت یک ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: اطلاعات مربوط به خانواده هایی که به هر علت موفق به ثبت نام اینترنتی نشده باشند، در مرحله دوم و از طریق مامور آمارگیر و با استفاده از تبلت جمع آوری خواهد شد.

نمکیان با اشاره به پرسیده شدن 56 سوال در سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال گفت: زیاد این سوالات مربوط به اطلاعات هویتی و مسکن افراد بوده و برای اولین بار از اطلاعات بیمه ای افراد نیز سوال خواهد شد.

نمکیان با بیان اینکه در مجموع 2625 نفر برای اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن متقاضی شده بودند، گفت: از این تعداد 1208 نفر برگزیده و آموزش های لازم را فرا گرفتند و برای انجام سرشماری 126تعداد خودروهای مورد نیاز است.

وی در ادامه با اشاره به پایین بودن ضریب نفوذ اینترنت در استان کرمانشاه، از تمامی ادارات و ارگان ها خواست در راستای انجام سرشماری خانواده های این استان از طریق اینترنت اقدام کنند.

وی هزینه سرشماری اینترنتی را پایین دانست و از خانواده ها خواست تا برای انجام سرشماری اینترنتی برنامه ریزی کنند.

نمکیان در ادامه یکی از شاخص های تبدیل شدن کرمانشاه به کلانشهر را برخورداری از جمعیت بالای یک میلیون نفر عنوان کرد و خواستار مشارکت همه مردم در این سرشماری برای احصاء آمار دقیق جمعیتیشد و افزود: جمعیت استان خیلی به جمعیت کلانشهر شدن نزدیک است و امیدواریم با همکاری شهروندان این مهم تحقق پذیرد.ضرورت برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات