طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در تلگرام

شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در تلگرام

شناسایی عاملان هتک حیثیت ونشر اکاذیب

رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در تلگرام خبر داد.

گیلان, رشت, نشر اکاذیب, شناسایی عاملان هتک حیثیت نشر اکاذیب تلگرام

گیلان, رشت, نشر اکاذیب, پلیس فتا

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازگیلان؛

سرهنگ ایرج محمدخانی با اعلام این خبر گفت:در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا به دادخواهی تعدادی از شهروندان، مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه آنان در تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ محمدخانی افزود:با پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شکات در تلگرام که زنی 48 ساله و مردی 40 ساله جملگی اهل و ساکن رشت و مردی 37 ساله اهل و ساکن صومعه سرا بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به پلیس فتا احضار شدند.

محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده،متهمان به صراحت به جرم خود اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا معرفی شدند.

وی با اشاره به ماده 16 فصل پنجم،هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، تصریح کرد:هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا عکس دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کندبه نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال و چنانچه تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد.

این مقام انتظامی در ادامه با بیان ماده 17 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای اظهار داشت: هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی ، صوت یا عکس یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جزء در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود ، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

انتهای پیام/م


بازداشت عاملان نشر اکاذیب در کرمانشاه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات