طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیشناسایی هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر

شناسایی هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر

شناسایی هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر مشخص شد و جسد مربوط به همان شخصی بود که ۹ سال پیش در این دریاچه مفقود شد.

سالم, جسد, مفقود, شناسایی هویت جنازه کشف دریاچه گهر

سالم, جسد, مفقود, کشف هویت

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: هویت جنازه کشف شده در دریاچه گهر مشخص شد و جسد مربوط به همان شخصی بود که ۹ سال پیش در این دریاچه مفقود شد.


حمیدرضا نظیفی در دورود در رابطه با احراز هویت جسدی که بیست و نهم شهریورماه در دریاچه گهر پیدا شد اظهار داشت: با بررسی و معایناتی که از جسد مذکور انجام دادیم مشخص شد که این جسد مربوط به همان شخصی است که 9 سال پیش در دریاچه گهر غرق شده است.


وی با اشاره به اینکه جسد در زمان فوت 50 ساله بوده است، افزود: به دلیل شرایط اقلیمی حاکم بر دریاچه گهر، جسد دچار پدیده «صابونی شدن» می شود که همین سبب پیشگیری از فساد شدن جسد شده است.


مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان عنوان کرد: ازآنجاکه پدیده صابونی شدن جسد سبب پیشگیری از فاسدشدن آن شده بود این جسد کاملاً قابل ارزیابی و بررسی بود.


وی بیان کرد: خانواده این شخص غرق شده از تهران به شهرستان دورود آمده و با شواهد ظاهری که به تن داشت او را شناسایی کردند و جسد به آن ها تحویل داده شد.


نظیفی دلیل فوت را غرق شدگی اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه جسد قابل شناسایی بود دیگر نیازی به انجام آزمایش DNA نبود و جسد به خانواده وی تحویل داده شد.


بیست و نهم شهریور ماه با پیدا شدن جسد یک مرد در دریاچه گهر دورود پیگیری برای احراز هویت آن شروع شد و از آنجا که در سال های اخیر هیچ موردی از مفقودی در این دریاچه اعلام نشده است، عوامل نیروی انتظامی لرستان احتمال دادن که این جسد متعلق به شخصی باشد که سال 86 در این کنار این دریاچه مفقود شده است اکنون نیز جسد پیدا شده بعد از گذشته چند سال سالم و تنها از ساق پا به پایین و ساق دست به پایین آن از بین رفته است.


9 سال پیش با مفقود شدن یک نفر در دریاچه گهر خانواده وی بعد از اینکه هیچ گونه اثری از وی پیدا نکردند در همان محل سنگ قبری به عنوان یادبود گذاشته تا سالی یکبار برای گرامیداشت در کنار آن حاضر شوند.

منبع: تسنیم

کشف یک جسد سالم در دریاچه گهر بعد از 9 سال
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات