طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیشکار قوچ وحشی در حاشیه پارک ملی توران

شکار قوچ وحشی در حاشیه پارک ملی توران

بازداشت شکارچی غیرمجاز پارک ملی گلستان

عامل شکار غیرمجاز قوچ وحشی در حاشیه پارک ملی توران بازداشت شد.


پارک ملی توران, قوچ, شکار

خبرگزاری میزان: عامل شکار غیرمجاز قوچ وحشی در حاشیه پارک ملی توران بازداشت شد.

به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی انجام شکار غیرمجاز در محدوده پارک ملی توران، نیروهای یگان محیط زیست این پارک به تحقیق مشغول شده و یک مظنون را در این رابطه شناسایی کردند.


رئیس ذخیره گاه زیستکره توران در این باره گفت: محیط بانان بعد از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد منزل مظنون شده و به بازرسی از این مکان پرداختند.

علی اکبر قربانلو اظهار داشت: در جریان بازرسی از این خانه مقداری گوشت شکار (قوچ وحشی)، یک قبضه سلاح برنو، ۷۳ فشنگ برنو، ۱۰۸ پوکه برنو، ۵۰ فشنگ ساچمه، تعدادی پوکه سلاح ساچمه زنی و یک عدد گلنگدن سلاح برنو که متعلق به سلاح کشف شده نبود، کشف و ضبط شده است.

در این رابطه یک متهم دستگیر و بعد از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم باید این مبلغ را به حساب دولت واریز کند.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست است.

مقام قضایی می تواند با استناد به ماده مذکور و ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی نسبت به ابطال مجوز حمل اسلحه کشف شده اقدام و دستور مصادره سلاح مربوطه به نفع دولت را صادر کند.

بازداشت یِک نفر شکارچی متخلف دَر سواحل جنوبی پارک ملی دریاچه ارومیه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات