طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیشکایت تسلا از منع فروش خودرو در میشیگان

شکایت تسلا از منع فروش خودرو در میشیگان

قیمت فروش آپارتمان / قیمت خودرو وارداتی و داخلی

تسلا موتورز از فرماندار میشیگان و سایر مقامات این ایالت به علت پیشگیری از فروش مستقیم خودروهایش به مصرف کنندگان، به دادگاه فدرال شکایت برد.


صنعت خودروسازی

خبرگزاری ایسنا: تسلا موتورز از فرماندار میشیگان و سایر مقامات این ایالت به علت پیشگیری از فروش مستقیم خودروهایش به مصرف کنندگان، به دادگاه فدرال شکایت برد.

این شکایت که در دادگاه منطقه ای در میشیگان تنظیم شده است، چند روز بعد از اینکه این ایالت با تقاضای تسلا برای فروش مستقیم خودروهای برقی به مصرف کنندگان مخالفت کرد، انجام گرفت.

تسلا موتورز برخلاف سایر خودروسازان، خودروهایش را از طریق واسطه های فروش عرضه نمی کند. این خودروساز برقی لوکس در حال حاضر در ۲۳ ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا و ۲۰ کشور دیگر مرکز فروش خودرو دارد.

اما برای فروش خودرو در چهار ایالت میشیگان، تگزاس، کانکتیکات و یوتاه نمی تواند مجوز دریافت کند و در بعضی از ایالتها در خصوص شمار مراکز فروشی که می تواند دایر کند، با محدودیت مواجه است.

تسلا در بیانیه ای اعلام کرد در شکایتش از قاضی درخواست کرده است قانون سال ۲۰۱۴ میشیگان که این کمپانی را از فروش یا تعمیر خودرو در این ایالت منع می کند، لغو کند. این خودروساز دو سال است که به دنبال یک راهکار قانونی برای این مشکل بوده است.

بر اساس نقل از رویترز، همه ایالتهای آمریکا تولیدکنندگان خودرویی که واسطه فروش دارند را از فروش مستقیم به مصرف کنندگان منع می کنند. واسطه های فروش چند سال است سرگرم لابی در ایالتها هستند تا مانع فعالیت تسلا یا محدود کردن فعالیتهای این کمپانی شوند.

اجرای قانون جدید قبل فروش خودرو به نفع مشتری است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات