طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
صبحانه مهمترین وعده غذایی

صبحانه مهمترین وعده غذایی

6 هزار وَ 246 سبد کالا و وعده غذایی گرم بین نیازمندان توزیع می شوَد

یک کارشناس تغذیه گفت: صبحانه از مهمترین وعده های غذایی است.

کارشناس, وعده غذایی, کرمانشاه, صبحانه مهمترین وعده  غذایی

کارشناس, وعده غذایی, کرمانشاه, صبحانه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ یک کارشناس تغذیه با تاکید بر اینکه صبحانه از مهمترین وعده های غذایی است، از خانواده ها خواست تا دانش آموزان را به خوردن این وعده مهم غذایی عادت بدهند.
فرزاد بابایی تشویق دانش آموزان به خوردن صبحانه با آماده کردن صبحانه های خوشمره و مختلف را به خانواده ها توصیه کرد و از آنها خواست تا به هیچ عنوان اجازه ندهند فرزندانشان بدون خوردن صبحانه به مدرسه بروند.
بابایی با تاکید بر اینکه دانش آموزان هم در سن رشد هستند و هم برای یادگیری بهتر نیاز به انرژی دارند، گفت: این موارد اهمیت گنجاندن وعده صبحانه در برنامه غذایی دانش آموزان را نشان می دهد.
بابایی گفت: سطح قند خون بدن افراد پس از بیدار شدن از خواب به شدت کاهش می یابد که این اتفاق کاهش سطح یادگیری را در افراد به دنبال دارد و همین مسئله اهمیت صبحانه خوردن را نشان می دهد.
بابایی با بیان اینکه میزان آب و الکترولیت های بدن بعد از بیدار شدن از خواب به میزان زیادی کاهش می یابد، گفت: خوردن صبحانه به تامین آب مورد نیاز بدن و ایجاد تعادل در میزان الکترولیت های بدن کمک می کند و از این حیث نیز خوردن صبحانه از نظر علمی برای همه افراد به ویژه دانش آموزان که در سنین رشد هستند، ضروری است.
این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی گفت: دانش آموزانی که صبحانه می خورند با آمادگی بیشتری سر کلاس درس حاضر شده و قدرت یادگیری بیشتری دارند.
این کارشناس تغذیه با بیان اینکه افراد به خوردن صبحانه عادت می کنند، گفت: توصیه می شود خانواده ها در این چند روز باقیمانده تا شروع سال تحصیلی، فرزندان خود را به این وعده مهم غذایی عادت بدهند.

سبزیجات مهمترین پادزهر مسمومیت غذایی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات