طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریصدا و سیما باز هم استاد شجریان را سانسور کرد

صدا و سیما باز هم استاد شجریان را سانسور کرد

بازگشت استاد «محمدرضا شجریان» به ایران

برنامه دورهمی به میزبانی وحید تاج درحالی روی آنتن شبکه نسیم رفت که بخش های مهمی از گفتگوی این خواننده با مهران مدیری سانسور شد.

خبرگزاری ایلنا: برنامه دورهمی به میزبانی وحید تاج درحالی روی آنتن شبکه نسیم رفت که بخش های مهمی از گفتگوی این خواننده با مهران مدیری سانسور شد.

وحید تاج در بخشی از گفتگوهایش با مهران مدیری در خصوص شاگردی در مکتب استاد شجریان به صحبت پرداخت و هنگام آرزوی سلامتی برای تمام مردم، هنرمندان و پیشکسوتان با خواندن دوبیتی (ما شبی دست برآریم و دعایی بکنیم غم هجران تو را چاره ز جایی بکنیم / دل بیمار شد از دست رفیقان مددی تا طبیبش به سر آریم و دوایی بکنیم) برای خسرو آواز ایران آرزوی سلامتی کرد که این بخش ها از صحبت های تاج سانسور شد.

محمدرضا شجریان, محمدرضا شجریان, محمدرضا شجریان, صدا سیما باز استاد شجریان سانسور

محمدرضا شجریان

تاج در بخشی دیگر هم برای استاد شجریان خواند؛ (تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد/ وجود نازکت آزرده ی گزند مباد/ سلامت همه آفاق در سلامت تست/ به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد ) که آواز و سخنانش نشان داده نشد و در پایان برنامه هنگام اهدای هدیه به موزه دورهمی، وحید تاج نخستین هدیه ای که از همسرش گرفته بود را تقدیم کرد که بخش اصلی آن حذف شد.

هدیه وحید تاج به موزه ی دورهمی، تابلو فرشی از تصویر خود به همراه استاد شجریان بود که این توضیح از سخنان تاج حذف شد و مخاطبان برنامه و موسیقی اصیل ایرانی ندانستند چه کسی تابلو فرش استاد شجریان را به موزه دورهمی هدیه داد.

بازگشت استاد شجریان عیدانه ای برای مردم بود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات