طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ضرورت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

ضرورت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

گرامیداشت هفته دفاع مقدس

چنانکه قضیه کربلا و عاشورای حسینی باید زنده نگه داشته شود دفاع مقدس و یاد و گرامیداشت شهدای انقلاب نیز باید گرامی داشته شود چون تتمه همان فرهنگ عزت و ذلت ناپذیری است.

ضرورت, نماز جمعه, گرامیداشت, ضرورت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

ضرورت, نماز جمعه, گرامیداشت, ابهر, زنجان, دفاع مقدس
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ به نقل از دفتر امام جمعه ابهر،امام جمعه ابهر، در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:جامعه بشری هر مقدار از مسئله امامت و ولایت فقیه و فقاهت جدا بشود به همان مقدار بهت طرف گمراهی رفته و گرفتار اختلاف خواهد شد.
حجت الاسلام رحیمی افزود :مسئله اختلاف پس از علم مثل یک سرطان است که زندگی جوامع بشری را مختل می کند و لذا بر همه واجب است راجع به تبلیغ ولایت و امامت تلاش کنند و وحدت و همدلی را بر محور ولایت تبیین کند.
وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: یاد و خاطره دهه فجر و هفته دفاع مقدس باید گرامی داشته شود. چرا که دهه فجر تتمه غدیر خم است. وبه تعبیر رهبری عزیز، غدیر خم یک ضابطه بوده است و این ضابطه و روش را باید تا قیامت ادامه داد.
امام جمعه ابهر، ادامه داد: مسئله ولایت فقیه تتمه مسئله غدیر است. در واقع پیام دستور (یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ)برای علماء و فرهیختگان نیز هست وهمه باید تلاش کنند مسئله غدیر و ضابطه غدیر همگانی و دنیا شمول کنند.
حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس ما نیز تتمه کربلا است تصریح کرد: چنانکه قضیه کربلا و عاشورای حسینی باید زنده نگه داشته شود دفاع مقدس و یاد و گرامیداشت شهدای انقلاب نیز باید گرامی داشته شود چون تتمه همان فرهنگ عزت و ذلت ناپذیری است.
وی اضافه کرد: چنانکه باید فلسفه کربلا در بین جوامع بشری تبیین و تفسیر بشود باید فلسفه دفاع مقدس و دستاوردهای این دفاع مقدس نیز تبیین و تفسیر بشود. که یکی از مهم‏ترین دستاورد فرهنگی دفاع مقدس، توسعه اندیشه مترقی ولایت فقیه در دنیا و تأثیر آن در هدایت جنگ و مدیریت درگیری با کفر است.
امام جمعه ابهر، گفت:ما افتخار می‏کنیم که در این نبرد طولانی و نابرابر، فقط با تکیه بر «سلاح ایمان» و «توکل بر خدای بزرگ» و «دعای بقیه‏الله عجل‏الله‏تعالی فرجه» و «اعتماد به نفس» و «همت دلاورمردان و شیرزنان صحنه کارزار» به پیروزی رسیده‏ایم
حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد:خدا را سپاس می‏گزاریم که منت هیچ قدرت و کشور و ابرقدرتی در جنگ بر گردن ما نیست و مردم کارآزموده و متوکل ما با استعانت از ذات مقدس کبریا، یکّه و تنها و مظلومانه بر مشکلات بسیاری از طرح و عملیات و بسیج و آموزش نیروها تا نیاز تسلیحاتی کشورمان فائق آمده اند.
وی ادامه داد:علاوه بر موفقیت‏های اعجازگونه‏ای که در صحنه‏های دفاع از کشور اسلامی و بیرون راندن متجاوزین از هزاران کیلومتر، به تحولات شگرف صنعتی از قبیل راه‏اندازی کارخانجات و دگرگونی در خطوط تولید و ساختن و اختراع ده‏ها وسایل پیشرفته و مدرن نظامی، آن هم بدون حضور هیچ مستشاری و بدون هیچگونه کمک خارجی دست یافته‏ایم.
حجت الاسلام رحیمی ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله یکتایی که یک فقیه و عالم انقلابی و مجاهد نستوه بودند به همه پیروان راه حق و حقیقت تسلیت گفته و ابراز امیدواری کرد حوزه های علمیه مسیر همین علماء انقلاب را بر گزینند .

تشکیل ۶ کمیته برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خرمشهر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات