طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیطرح تحقیق و تفحص از استعلام دو تابعیتی ها

طرح تحقیق و تفحص از استعلام دو تابعیتی ها

تحقیق و تفحص از «مسئولان دو تابعیتی»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصمیم جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از استعلامات در مورد مدیران دوتابعیتی خبر داد.

روزنامه دنیای اقتصاد: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصمیم جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از استعلامات در مورد مدیران دوتابعیتی خبر داد.

مجتبی ذوالنور اظهار کرد: درخصوص به کارگیری مسوولان و مدیران دوتابعیتی بحث تحقیق و تفحص از اطلاعات مطرح است چون وزارت اطلاعات باید در پاسخ استعلامات به این نکته توجه کند که مدیران و مسوولان تابعیت مضاعف نداشته باشند.

او با تاکید بر لزوم توجه به موضوعاتی از جمله مقابله با نفوذ دشمن و سرویس های بیگانه و بحث ضدجاسوسی در وزارت اطلاعات، گفت: اگر در جذب مدیران از وزارت اطلاعات استعلام می شود، بعد این وزارتخانه باید پاسخگو باشد چرا افرادی مثل خاوری به راحتی و خارج از چتر اطلاعاتی ما، از دسترس خارج می شوند. اگرهم از وزارت اطلاعات استعلام نمی شود، جای تعجب است؛ چراکه برای احراز صلاحیت یک نماینده مجلس، استعلام می شود، آن وقت چطور برای انتصاب مدیران عالی از وزارت اطلاعات استعلام نمی شود؟

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: قرار است در گام اول وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی حضور یابد تا به ابهامات نمایندگان در مورد بحث دوتابعیتی ها پاسخ دهد. این جلسه قرار بود سه شنبه آینده در کمیسیون امنیت ملی برنقل ازود، اما این نشست به دلایلی از جمله مسافرت وزیر، به پس موکول شد. بعد از این جلسه اگر نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از توضیحات وزیر قانع نشدیم، تحقیق و تفحص به جریان می افتد.

 ذوالنور ادامه داد: طرح تحقیق و تفحص از دو تابعیتی ها در مجلس قبل مطرح شد و در مجلس دهم مجددا بازنویسی و امضاها اخذ شد اما به نتیجه نرسید، ولی طرح تحقیق و تفحص از وزارت اطلاعات جدید است و می تواند بحث قبلی را زنده کند. در واقع در بررسی از وزارت اطلاعات معلوم شود که دولت کوتاهی داشته یا خیر و نیاز است این موضوع بررسی شود لذا این فتح بابی است تا مساله قبلی را پوشش دهد.

حضور وزیر دفاع در جلسه علنی یکشنبه مجلس

در خبری دیگر از مجلس شورای اسلامی، یک عضو هیات رئیسه مجلس از حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین جلسه علنی پس از تعطیلات مجلس خبر داد. غلامرضا کاتب در گفت وگو با «ایسنا» گفت: حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یکشنبه 4 مهر ماه با حضور در جلسه علنی مجلس نقل ازی را به مناسبت شروع هفته دفاع مقدس به نمایندگان ارائه خواهد کرد.

سالاری طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را به شورا ارائه کرد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات