طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللطرح خطرناک داعش برای منفجر کردن کارخانه شیمیایی موصل

طرح خطرناک داعش برای منفجر کردن کارخانه شیمیایی موصل

منهدم شدن کارخانه مهمات سازی داعش در نزدیکی موصل فیلم

روزنامه تلگراف انگلیس از احتمال استفاده از مواد شیمیایی، از سوی داعش در مواجهه با عملیات آزادسازی موصل خبر داد.

موصل, داعش, عراق, طرح خطرناک داعش منفجر کارخانه شیمیایی موصل

موصل, داعش, عراق, مواد شیمیایی داعش, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم؛ روزنامه تلگراف نوشت داعش نقشه انفجار یک کارخانه مواد شیمیایی را هنگام شروع نبرد بازبعد گیری موصل در سر می پرورد. ارتش عراق و نیروهای پشتیبانی، یک مبارزه سرسختانه از سوی عناصر داعش در دفاع از مواضعشان در شهر 1.2 میلیون نفری موصل را پیش بینی می کنند.


تلگراف به نقل از کلنل گوردن، یکی از فرماندهان پیشین "گردان مشترک شیمیایی – بیولوژی – پرتوی" در ارتش انگلیس نوشت: «داده های سازمان های اطلاعاتی نشان می دهد تروریست ها قصد دارند در صورت نزدیک شدن سربازان به آنها، کارخانه را منفجر کنند.»


گفتنی است کارخانه مواد شیمیایی المشراق و معدن گوگرد در 48 کیلومتری جنوب موصل و در فاصله حدود 10 کیلومتری شمال پایگاه هوایی القیاره قرار دارند که در آن غیر از نیروهای ارتش عراقی، صدها نفر تن از سربازان آمریکایی حضور دارند.


انفجار کارخانه المشراق که حاوی صدها تن گوگرد و سولفید هیدروژن است، باعث نگرانی شدید نیروهای حاضر در میدان نبرد شده است؛ زیرا بر اساس محاسبات گوردن، این انفجار تا شعاع 10 تا 15 کیلومتری را تحت تأثیر قرار خواهد داد و نیروهای عراقی و آمریکایی در معرض خطر قرار خواهند گرفت.


پیش از این در سال 2003 نیز در این کارخانه حریقی رخ داد که یک ماه طول کشید و نیم میلیون تُن دی اکسید گوگرد را در هوا منتشر کرد. این حادثه علاوه بر آسیب به لایه اوزون، صدها نفر را به علت بروز مشکلات تنفسی راهی بیمارستان کرد و تا شعاع دو کیلومتری مکان آتش سوزی، گیاهان نابود شدند.


بازبعد گیری بزرگترین کارخانه تولید مواد منفجره داعش در لیبی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات