طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
9طرح نوسازی مدارس به بهره برداری می رسد

9طرح نوسازی مدارس به بهره برداری می رسد

سه طرح صنعتی با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری می رسد

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: طرح نوسازی مدارس با اعتبار دولتی 75 میلیارد ریال و کمک خیران به بهره برداری می رسد.

سمنان, تجهیز, بهره برداری, طرح نوسازی مدارس بهره برداری رسد

سمنان, تجهیز, بهره برداری, نوسازی, توسعه, مدارس
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان گفت:این 9 طرح شامل هشت طرح فضای آموزشی با 72 کلاس و یک سالن ورزشی است.
ابوالفضل دربانی با بیان اینکه از این 72 کلاس آموزشی، 54 کلاس درس احداث و 18 کلاس درس مقاوم سازی شده است، افزود:دو طرح به صورت مشارکتی، یک طرح به صورت خیرساز و بقیه طرح ها با اعتبار دولتی به بهره برداری می رسد.
دربانی ادامه داد: از این 9 طرح، یک فضای آموزشی 12 کلاسه در مسکن مهر سمنان به طور کامل خیرساز و 2 طرح با مشارکت خیران در اختیار نظام آموزشی قرار می گیرد..
وی با بیان اینکه توسعه و تامین فضای کاربردی استاندارد و ایمن سازی رویکرد اصلی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است، اظهار کرد: کلیه امکانات برای خدمات رسانی با کمترین مشکل برای سال تحصیلی جدید فراهم است.
وی با اشاره به اینکه به مدارسی که در سال جدید افتتاح می شوند تجهیزات آموزشی داده می شود، افزود: در مجموع برای این مدارس جدید هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد و 200 میلیون ریال برای تامین یکهزار و 579 قلم از 155 نوع جنس انجام شده که در اختیار آموزش و پرورش سمنان قرار گرفته است.
وی یادآور شد: در دهه فجر امسال 12 طرح نوسازی مدارس به بهره برداری می رسد که این 12 طرح شامل، 10 طرح به صورت فضای آموزشی با 65 کلاس درس و 2 سالن ورزشی و در مجموع با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در حال حاضر در هیچ یک از مدارس استان سمنان بخاری نفتی وجود ندارد و این استان تا پایان سال 96 به استاندارد به سامانه گرمایشی مجهز می شود.
وی با اشاره به اینکه استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس یکی از هدف های اصلی این اداره کل است، افزود: در تابستان سال 95 سامانه گرمایشی 484 کلاس درس در 88 مدرسه استانداردسازی شد.
دربانی یادآور شد: در مجموع در یکهزار و 798 کلاس در 364 مدرسه استان سمنان با مساحت 144هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر 76 میلیارد ریال استاندارد سازی گرمایشی مدارس انجام شده است.
وی افزود: در سال 95 در 259 کلاس درس در 51 مدرسه استان با اعتبار یک میلیارد ریال استاندارد سازی سامانه سرمایشی انجام شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان خاطر نشان کرد: 143 مدرسه با 957 کلاس درس از نظر سامانه گرمایشی غیر استاندارد است.
وی اظهار کرد: در 79 مدرسه با یک هزار و 45 کلاس درس سامانه گرمایشی استاندارد اما فرسوده است و در گام اول استاندارد سازی سامانه گرمایشی مدارس در اولویت قرار دارد
دربانی گفت: در مجموع برای استاندارد سازی سامانه گرمایشی مدارس 100 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است که اعتبار سال 95 استان سمنان در این زمینه حدود 64 میلیارد ریال است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در 36 ماه دولت تدبیر و امید، نوسازی مدارس 72 طرح بهره برداری کرده است و این به معنی تکمیل 2 طرح در هر یک ماه از سوی نوسازی مدارس استان سمنان است.
وی اضافه کرد: از این 72 طرح ، 48 مدرسه با 406 کلاس احداث شده است و این طرح ها شامل فضای آموزشی، نمازخانه، سالن ورزشی، توسعه فضای آموزشی است.
دربانی یکی از موفقیت های استان سمنان را از طریق کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد و گفت: در سال گذشته با انعقاد تفاهم نامه ای در مدت زمان 81 روز یک فضای آموزشی 12 کلاسه ساخته شده و پس از آن سمنان الگویی برای کل کشور قرار گرفت.
وی اضافه کرد: طرح دیگری مشابه طرح سال گذشته از سوی کمیساریای سازمان ملل در گرمسار پیش بینی شده است و مدت تحویل این طرح تا 10 دی ماه 95 است
وی با تاکید بر لزوم کمک خیرها برای نوسازی و ساخت مدارس برای رفع مشکلات گفت: اعتبارات دولتی پاسخ گوی رفع مشکلات مدارس نیست.
وی گفت: با اعتبارات دولتی 27 سال زمان می برد تا فضاهای آموزشی استان بازسازی شود و به ازای هرکلاس درس یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان با اشاره به اجرایی ماده (18) قانون الحاق بودجه اضافه کرد: با اجرای این قانون ظرفیت بسیار خوبی برای خیرها به وجود آمده است تا خیرها بتوانند تسهیلات از بانک ها دریافت کنند و اصل بدهی وام را خیران و سود آن را دولت پرداخت کند.

7 طرح آموزشی ویژه هفته دولت در قم به بهره برداری می رسد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات