طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعامل تسویه حساب سایبری دستگیر شد

عامل تسویه حساب سایبری دستگیر شد

دستگیر عامل آتش سوزی مسجدی در ایالت فلوریدا

حسادت یک دانشجو به همکلاسی خود در ارتباط با استادش در استان خراسان رضوی دردسر ساز شد و محیط سایبری را تبدیل به مجالی برای تسویه حساب های شخصی کرد.

بازداشت, تسویه حساب, سایبری, عامل تسویه حساب سایبری بازداشت

بازداشت, تسویه حساب, سایبری, دانشجو

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چندی پیش یک حسادت دخترانه بین دو دانشجو در استان خراسان رضوی دردسر ساز شد.

دختر دانشجو در پی حسادت به یکی از همکلاسی های خود مطالب کذبی بر علیه وی در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرد.
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضایی از سوی خانم جوانی مبنی بر نشر مطالب کذب و تصاویر وی در یکی از شبکه های اجتماعی تیمی از کارشناسان پلیس فتا پیگیر این شکایت شدند.

سرهنگ جواد جهانشیری افزود: شاکی پرونده که یکی از اساتید دانشگاه است اظهار داشت که یکی از دانشجویانش با انتشار تصاویر وی و درج مطالبی کذب و ارسال آنها برای همسرش که او نیز استاد همان دانشگاه بوده، موجب اختلاف بین آنها شده است.

وی ادامه داد: ماجرا از این قرار بوده که دختر دانشجو تدوین یک کتاب را به کمک استاد خود در دست داشته است که باعث برانگیخته شدن حس حسادت همکلاسی اش نسبت به خود می شود. به همین جهت برای ارضای حس حسادت خود دست به افشاگری های کذب در فضای مجازی بر علیه همکلاسی و استاد خود می زند.

سرهنگ جهانشیری تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا بعد از یک سری تحقیقات فنی در فضای سایبر متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی بازداشت کردند.

مرجان 26 ساله متهم این پرونده شناخته شد که در بازجویی های به عمل آمده در مواجهه با ادله و مستندات دیجیتالی کشف شده به جرم خود اعتراف و عنوان کرد در پی حسادت نسبت به همکلاسی اش برای همکاری با استاد در تدوین کتاب، کد کاربری تلگرام وی را با استفاده از مهندسی اجتماعی بدست آورده و برای بدنامی وی در نزد استاد برای همسر استاد مطالبی کذب را ارسال کرده است.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطرنشان کرد: شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای تسویه حساب شخصی و اعمال مغرضانه نیست و افرادی که فکر می کنند می توانند به راحتی دست به هتک حیثیت افراد بزنند باید بدانند پلیس فتا مجرمان سایبری را در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی و بازداشت خواهد کرد.

منبع:فارس

بازداشت عاملان برداشت غیر مجاز از حساب بانکی در پاکدشت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات