طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریعبدالله روا میهمان اتفاق ترانه می شود

عبدالله روا میهمان اتفاق ترانه می شود

روایت خانواده هاشمی از اجرای ترانه های خواننده زن لس آنجلسی

در چهاردهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه»، روز شنبه سوم مهرماه، عبدالله روا- شاعر و مجری برنامه های صداوسیما- به معرفی کتاب می پردازد.

اتفاق ترانه, عبدالله روا, حوزه هنری, عبدالله روا میهمان اتفاق ترانه

اتفاق ترانه, عبدالله روا, حوزه هنری

به نقل از حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان پایگاه خبری حوزه هنری، عبدالله روا متولد اسفند ۱۳۶۴ در بروجن، شاعر و مجری برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی دارای مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه اصفهان و کارشناس ارشد ادبیات از دانشگاه شهید بهشتی بوده که ابتدا در شبکه استانی دنیا بین و سبعد در مرکز رادیویی استان چهارمحال و بختیاری به اجرای برنامه پرداخت و در سال ۱۳۹۱ با اجرای برنامه «شیش تاییا» از شبکه دو وارد صدا و سیما شد. روا علاوه بر اجرا به سرودن شعر و ترانه هم می پردازد. وی تاکنون از جشنواره های شعر زیادی حائز رتبه شده است؛ ازجمله جشنواره شعر رضوی سال ۱۳۸۸، جشنواره سوختگان وصل در سالهای ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ و جشنواره شعر دفاع مقدس سال ۱۳۸۴. همچنین در سال ۱۳۹۲ ترانه ای از وی به نام «مترو» با صدای رضا یزدانی منتشر شد.

گفتنی است، یکی از دغدغه های اصلی برنامه «اتفاق ترانه» ترویج کتاب و کتاب خوانی بین اهالی ادبیات است و برای نیل به این هدف، از حضور چهره های سرشناس هنری و ادبی بهره می گیرد تا این هنرمندان، تازه ترین کتاب های مورد مطالعه خود را به علاقه مندان شعر و ادبیات معرفی نمایند.

در این محفل شعر و موسیقی ماهانه به جز شعرخوانی شاعران جوان، برنامه های متنوع دیگری از جمله اجرای موسیقی و شعرخوانی اساتید وجود دارد که علاقه مندان برای اطلاع از سایر بخش های برنامه می توانند به اخبار تکمیلی در وب سایت مرکز موسیقی حوزه هنری به نشانی www.musicenter.ir مراجعه کنند.

چهاردهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، شنبه سوم مهرماه ساعت 18 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می شود. ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.

وقتی کِه میهمان قهر می کند / فیلم اتفاق بی سابقه دَر برنامه زنده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات