طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عبور جمعیت شهرستان از مرز 340 هزار نفر

عبور جمعیت شهرستان از مرز 340 هزار نفر

عبور هزاران تروریست از مرز ترکیه-سوریه برای کمک به همقطارانشان در حلب

جمعیت آبادان از مرز 340 هزار نفر گذشت.

عبور جمعیت, آبادان, اینترنت اطلاعات, عبور جمعیت شهرستان مرز

عبور جمعیت, آبادان, اینترنت اطلاعات, سرشماری نفوس
به نقل ازآبادان؛شهبازی فرماندار ویژه آبادان در نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس مسکن شهرستان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه دلاورمردانی که در راستای حفظ میهن اسلامی از کشور و حتی خارج از مرزها از آرمان های انقلاب دفاع کرده و جان خود را هدیه کردند، گفت: تشکر می کنم از تمام مسؤولان و نهادهایی که به شکل پرشور در جلسات شهرستان حضور پیدا می کنند و این نوید آینده ای خوب در مراسماتی همچون هفته دفاع مقدس، ماه محرم و بعد از آن ایام اربعین حسینی را می دهد.

عزیزالله شهبازی افزود: سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت سرشماری و دستور رئیس جمهور طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باعث برگزاری این نشست شد و بر اساس تأکیدات رهبری مبنی بر تمرکز حواس پنج گانه افراد مرتبط با امر سرشماری، این امر در شهرستان صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: هیچ دولتی نمی تواند بدون استفاده و بدون داشتن یک آمار صحیح، به حیات خود ادامه دهد و سرشماری نفوس نیز از اهم سرشماری های کشور است.

معاون استاندار خوزستان افزود: در سرشماری پنج سال گذشته جمعیت شهرستان آبادان، 271 هزار نفر عنوان شد، اما در پنج سالی که گذشت به جهت اتفاقاتی که در این شهرستان رخ داد، جابه جایی در جمعیت آبادان صورت گرفت و جمعیت افزایش یافته است.

شهبازی گفت: آماری که مرکز بهداشت در اختیار فرمانداری آبادان گذاشته، گواه این موضوع است که این شهرستان در حال حاضر بالغ بر 347 هزار نفر جمعیت دارد، این رقم می تواند برای ما به عنوان یک مرجع باشد و در پنج سال گذشته تمام برنامه ها و بودجه هایی که برای آبادان در نظر گرفته می شد بر اساس 270 هزار نفر بود، اما در حال حاضر جمعیت افزایش یافته و رسانه های جمعی موظف به انتشار این آمار هستند.

وی افزود: همچنین اعضای شوراهای شهر و روستا، تشکل ها و جریانات سیاسی، فرهیختگان و همه اقشار جامعه مکلف هستند که در هر سه مرحله سرشماری نفوس و مسکن، راحتی و سهولت برای ثبت نام مردم در این طرح را ایجاد کنند.

فرماندار ویژه آبادان گفت: این سرشماری زحمت چندانی برای مردم ندارد و در سه مرحله برگزار خواهد شد که طی آن، ابتدا ظرف بیست روز به صورت اینترنتی، سبعد با مراجعه حضوری مأموران سرشماری که با لباس های یک شکل و مشخص به درب منازل مراجعه خواهند کرد، انجام می گیرد و بعد از آن نیز چند روز به صورت تلفنی این کار انجام خواهد پذیرفت تا افرادی که موفق به ثبت اطلاعات خود نشده اند، از این طریق مرکز آمار ایران را از اطلاعات شخصی خود باخبر کنند.

شهبازی افزود: تلاش داریم تا هیچ فردی در این مملکت از سرشماری جا نماند، حتی اتباع خارجی نیز در این سرشماری ثبت نام خواهند شد و باید به مردم اطلاع رسانی شود که این طرح با هدفمندی یارانه ها هیچ ارتباطی ندارد.

وی گفت: کد آماری که پس از ثبت نام گرفته می شود، باید توسط افراد نگهداری شود، همچنین در استان خوزستان یک هزار جایزه 10 میلیون ریالی برای کسانی که از طریق اینترنت اطلاعات خود را ثبت کنند، در نظر گرفته شده است.

فرماندار ویژه آبادان افزود: تاکنون حدود 560 نفر برای اجرای طرح سرشماری در شهرستان ثبت نام کرده اند که از این افراد 84 نفر در نهایت برای کار آمارگیری انتخاب خواهند شد و کار ثبت نام را بر عهده خواهند داشت، همچنین از روز سوم مهرماه نیز کار آموزش این افراد توسط مدرسانی که از مرکز استان اعزام خواهند شد، انجام می پذیرد.

شهبازی از اعطای جایزه از سوی فرمانداری شهرستان، به اولین شهروند آبادانی که در سامانه آمار ثبت نام کند، خبر داد.

توزیع 70 درصد کتب درسی در شهرستان مرزی مهرستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات