طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عبور زوار اربعین فرصتی برای رونق اقتصادی

عبور زوار اربعین فرصتی برای رونق اقتصادی

تکیه بر ظرفیت های داخلی راهکار عبور از مشکلات اقتصادی است

معاون اقتصادی و توسعه منابع گفت: فراهم شدن امکان عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) در ایام اربعین از مرز سومار رونق اقتصادی استان را به دنبال دارد.

رونق اقتصادی, عبور زوار, فرصتی, عبور زوار اربعین فرصتی رونق اقتصادی

رونق اقتصادی, عبور زوار, فرصتی, کرمانشاه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛رضا رحیمی با تبریک عید غدیر اظهار داشت: در دنیای امروز از نظم به عنوان بنیان توسعه یاد می کنند و این در حالی است که این نکته مهم در 14 قرن پیش توسط امیرالمومنین (ع) با صراحت عنوان شده است.راه و روش و رویکرد بزرگان دین امروزه نیز باید همچنان در عرصه اقتصاد سرلوحه کارها قرار گیرد.


وی با بیان اینکه قصرشیرین باید سال ها پیش تبدیل به منطقه آزاد تجاری می شدافزود:یک هفته اخیر حاوی خبرهای بسیار خوشحال کننده ای در حوزه های متفاوت برای کرمانشاهیان بود.


وی به تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در شورای عالی نقاط آزاد کشور اشاره کرد و گفت: روند تصویب این منطقه بسیار طولانی و حاصل یک کار تیمی بود و مدیران ارشد استان در این زمینه از توان رایزنی ادارات و مجموعه هایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت و مدیریت و برنامه ریزی جهت گرفتن رأی موافق اعضای شورا به خوبی بهره گرفت.


معاون استاندار در بخش دیگری از سخنانش فراهم شدن امکان عبور زوار اربعین از مرز سومار را خبر خوش دیگر عنوان کرد و گفت: برای فراهم شدن این امکان رایزنی های بسیاری توسط مدیریت ارشد استان با وزارت کشور صورت گرفت و موافقت های لازم برای عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) در ایام اربعین از این مرز کسب شد.


این مدیر ارشد اقتصادی ادامه داد: هرساله بخش عظیمی از مردم به کربلا می روند و این ظرفیت و بستری برای رونق بخش خصوصی در منطقه و به ویژه هتل ها و مهمانسراهای شهرستان های مرزی همچون قصرشیرین خواهد بود.


معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری ادامه داد: دبیرخانه این شورا می تواند با تهیه منابع مطالعاتی در حوزه های متفاوت هر ماه چندین طرح و ایده کاربردی به ویژه در حوزه تجارت و بازرگانی را در نشست های شورا ارایه دهد.


این مدیر ارشد اقتصادی کرمانشاه را سرزمین فرصت ها دانست و گفت: هنر مدیران بخش های متفاوت این است که بتوانند از این فرصت ها برای توسعه کرمانشاه استفاده کنند و زمینه بهبود حالت اشتغال را فراهم کند.


وی در بخش دیگری از سخنانش خواهان استفاده از کالاهای تولیدی استان توسط ادارات و سازمان ها شد و گفت: مصرف کالاهای تولیدی استان موجب رونق اقتصادی واحدهای تولیدی می شود و فرصت های شغلی تازه ای را برای جوانان کرمانشاهی فراهم می کند.


رحیمی ادامه داد: هم اکنون طرح های بزرگی در حوزه های متفاوت به ویژه کشاورزی و آب در حال اجراست که باید تا حد ممکن کالاها و خدمات مورد نیاز آن ها در داخل استان تأمین شودوهمچنین از کمپانی های کرمانشاهی خواست با ارتقای کیفیت و پایین آوردن قیمت ها، توان رقابت خود را بالا برده و به سمت نقش آفرینی بیشتر در بازار پیش بروند.رونق اقتصادی با صنعت گردشگری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات