طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیاستفاده عربستان از بمب های فسفری

استفاده عربستان از بمب های فسفری

عربستان از بمبهای خوشه ای آمریکا علیه یمن استفاده می کند

روزنامه واشنگتن پست در نقل ازی اعلام کرد که عربستان از بمب های ممنوعه فسفر سفید علیه یمنی ها استفاده می کند.

یمن, حمله عربستان, بمباران, عربستان بمب فسفری

یمن, حمله عربستان, بمباران, عربستان سعودی

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزنامه آمریکایی در نقل از خود آورده است که عربستان تاکنون چند بار از بمب های فسفر سفید که آمریکا در جنگش با یمن در اختیار این کشور قرار داده، استفاده کرده است.


به نوشته این روزنامه، استفاده از این بمب های ممنوعه نگرانی های زیادی را در محافل حقوق بشری ایجاد کرده است. از این مواد آتش زا می توان علیه شهروندان استفاده کرد.


واشنگتن پست ادامه داد: این که چگونه عربستان از این بمب ها استفاده کرده است، دقیقا مشخص نیست اما دولت عربستان عملا به علت بمباران نقاط غیرنظامی یمن از زمان آغاز حمله به این کشور در 2015 با محکومیت های گسترده ای مواجه است.


این روزنامه افزود که دولت آمریکا در گذشته فسفر سفید در اختیار سعودی ها قرار داده است اما آنها از بیان اینکه چگونه و چه زمانی این بمب ها به کشورشان منتقل شده، خودداری کردند.


به نوشته این روزنامه تصاویر و فیلم ها حاکی از آن است که نیروهای عربستانی از سیستم های مختلفی برای پرتاب این ماده به شدت آتش سزا استفاده کرده اند از جمله خمپاره، گلوله های تانک و بمب های پرتاب شده از هواپیماها.


این روزنامه نوشت که از این نوع سلاح در نزدیکی مرز عربستان و یمن در منطقه نجران و در اطراف صنعاء پایتخت یمن استفاده شده است. هم چنین بر اساس اسناد منتشر شده از سوی تفنگداران دریایی در سال 2015 ، کمپانی General Dynamics Ordinance تنها شرکتی است که حق فروش فسفر سفید به کشورهای دیگر را دارد.منبع: ایسناتصاویر بمب هایِ فسفری وَ سوختن تا مغز استخوان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات