طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
حضور عشایر شاهسون اردبیل در نمایشگاه توانمندی جامعه عشایری

حضور عشایر شاهسون اردبیل در نمایشگاه توانمندی جامعه عشایری

آلاچیق عشایری شاهسون اردبیل در آلمان به نمایش گذاشته شد

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: عشایر شاهسون استان اردبیل در نمایشگاه توانمندی تولیدات جامعه عشایری و پشتیبانی آنها از برنامه های اقتصاد مقاومتی کمپانی خواهند کرد.

اردبیل, عشایر, نمایشگاه, عشایر شاهسون اردبیل نمایشگاه توانمندی جامعه عشایری

اردبیل, عشایر, نمایشگاه, توانمندی, عشایر, حضور

به نقل از اردبیل؛ قادر هنرمند از برگزاری نمایشگاه توانمندی تولیدات جامعه عشایری و پشتیبانی آنها از برنامه های اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: همزمان با روز 15 مهرماه که به نام روز روستا و عشایر نامگذاری شده در کنار 27 استان کشور ما نیز در نمایشگاه ارائه توانمندی های جامعه عشایری و روستایی در تهران کمپانی خواهیم کرد تا بتوانیم این توانمندی ها را در معرض دید قرار دهیم.

وی گفت: برگزاری این رویدادها حتما زمینه ای را فراهم خواهد کرد تا بیش از هر زمان دیگر توانمندی جامعه عشایری به نمایش گذاشته شود.

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل با اشاره به برگزاری کنگره منطقه ای کانون های فرهنگی و هنری نقاط روستایی و عشایری در اردبیل بیان کرد: این کنگره طی روزهای اول و دوم مهرماه در اردوگاه مقدس اردبیلی برگزار خواهد شد تا 200 نفر از منتخبان و خادمان و فعالان مراکز فرهنگی و هنری مساجد حضور پیدا کرده و از آنها تجلیل شود.

هنرمند نقش تاثیرگذار جامعه عشایری را در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع از این مرز و بوم یادآور شد و افزود: مراسم عزاداری حسینی جامعه عشایری که به وضعیت سنتی اجرا می شود نشان از عمق ارادت و علاقه آنها به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مکتب اسلام است.

وی با بیان اینکه عشایر غیرتمند شاهسون در سال گذشته برای زائران حسینی در ایام اربعین 300 گوسفند به عنوان اهدا و نذری جمع آوری کرده و در اختیار ستاد اربعین حسینی قرار دادند، افزود: امسال نیز در برنامه های ایام محرم و پیاده روی بزرگ اربعین حسینی جامعه عشایری با اخلاص و توان مضاعف تلاش خواهند کرد تا در خدمت زائران حسینی باشند تا امسال نیز در این حرکت معنوی نقش و سهمی را انجام دهند.

انتهای پیام/ح

بازسازی بیش از یک هزار کیلومتر راه عشایری در استان اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات