طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیعقب نشینی هوایی آمریکا مقابل ایران

عقب نشینی هوایی آمریکا مقابل ایران

پدافند هوایی ایران پهپاد آمریکایی را در مرز افغانستان به عقب راند

وزارت خزانه داری آمریکا دو مجوز برای فروش هواپیماهای مسافربری دو کمپانی معتبر ایرباس و بوئینگ به ایران صادر کرد. بر این اساس، در مرحله اول فروش 17 فروند از هواپیماهای ایرباس به ایران ممکن خواهد شد و انتظار می رود که فروش هواپیماهای بوئینگ نیز در روزهای آینده شروع شود.


ناوگان هوایی روزنامه دنیای اقتصاد: وزارت خزانه داری آمریکا دو مجوز برای فروش هواپیماهای مسافربری دو کمپانی معتبر ایرباس و بوئینگ به ایران صادر کرد. بر این اساس، در مرحله اول فروش 17 فروند از هواپیماهای ایرباس به ایران ممکن خواهد شد و انتظار می رود که فروش هواپیماهای بوئینگ نیز در روزهای آینده شروع شود. کارشناسان مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) را از سه پس دارای اهمیت می دانند.

در پس اول، این مجوز علاوه بر تاثیر روانی آنی بر سایر شرکای تجاری ایران، امکان فروش هواپیما و تجهیزات هوایی کمپانی های کوچک تر را که امکانات لابی گری ایرباس و بوئینگ را نداشتند، فراهم می کند. در پس دوم، با توجه به ارزش قرارداد خرید هواپیماهای نو، بستر برقراری روابط کارگزاری با بانک های بزرگ اروپایی فراهم خواهد شد و عملا فضای روانی ایجادشده علیه همکاری با ایران را که از دوره تحریم ها به جا مانده است، خواهد شکست. در پس سوم نیز ایران می تواند به منظور نوسازی ناوگان هوایی خود از رقابت دو کمپانی هواپیماساز ایرباس و بوئینگ به نفع خود بهره گیرد. این تحول در زمانی صورت گرفته که محور اصلی مذاکرات و دیدارهای حسن روحانی با سران کشورهای دیگر در نیویورک، علاوه بر رایزنی سیاسی، بر دیپلماسی بانکی متمرکز است.

صدور مجوز از سوی وزارت خزانه داری آمریکا برای فروش هواپیمای ایرباس به ایران بالاخره کلید خورد. منابع آگاه اعلام کرده اند که دو مجوز از سوی این وزارتخانه برای فروش جت های ایرباس به ایران صادر شده است که بر این اساس، 17 هواپیمای ایرباس فرانسوی می توانند به صورت فوری به ایران انتقال یابند. از سوی دیگر، انتظار می رود که اجازه فروش هواپیماهای بوئینگ نیز در روزهای آینده صادر شود. این در حالی است که پیش از این، مقامات مسوول ایرانی و اروپایی تعلل در صدور مجوز اوفک (دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) برای فروش هواپیما به ایران را بزرگترین مانع برای نهایی شدن قرارداد بزرگ ایران ایر با ایرباس می دانستند.

از سوی دیگر، صدور مجوز از سوی اوفک، نه تنها در نهایی شدن قرارداد ایرباس، بلکه در انعقاد سایر قراردادهای هوایی ایران با کمپانی هایی همچون بوئینگ و ATR نیز تاثیرگذار بوده است. قرارداد ایران با غول های هواپیماسازی جهان را می توان نماد مهمی از شروع دور جدید مناسبات سیاسی و اقتصادی در پسابرجام دانست؛ قراردادی که موجب خواهد شد ناوگان هوایی ایران بعد از سال ها نوسازی شود و شاهد رقابت غول های هواپیماسازی جهان در ایران باشیم.

برخی از کارشناسان اعتقاد دارند مجوز اوفک نوید تسهیل روابط بانکی ایران با اروپا را نیز به همراه خواهد داشت؛ چراکه بعد از اجرای برجام یکی از چالش های مهم در توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای اروپایی به نگرانی و ترس بانک های بزرگ غربی به برقراری روابط کارگزاری با ایران بر می گشت؛ بنابراین ایران تنها به برقراری روابط با بانک های کوچک اروپایی بسنده کرده بود و با بانک های بزرگ در حال مذاکره بود. ترس بانک های اروپایی نیز به علت جریمه های سنگینی بود که در دوره تحریم ها به علت همکاری با ایران از سوی آمریکا متحمل شده بودند.

حال با توجه به اهمیت قرارداد هوایی ایران و صدور این مجوز از سوی اوفک، حتما ظرفیت بانک های کوچک اجازه پشتیبانی از این قرارداد را نخواهد داد و از سویی همکاری در این قرارداد مهم، برای بانک های بزرگ غربی نیز جالب خواهد بود. از این رو می توان انتظار داشت به زودی همکاری با بانک های درجه اول غربی نیز برای ایرانی ها شروع شود. به اعتقاد کارشناسان، صدور مجوز اوفک از پس دیگر می تواند با تاثیر روانی بر سایر شرکای تجاری ایران همراه باشد و آنها بدون نگرانی و با فراغ بال بیشتری وارد دور جدی تری از مذاکرات با ایران شوند.

خبرگزاری رویترز روز گذشته (چهارشنبه) به نقل از منابعی در حمل و نقل هوایی آمریکا نقل ازی را منتشر کرده است که بر اساس آن، اعلام شده واشنگتن ارائه مجوز برای لغو ممنوعیت فروش جت های مسافربری به ایران را شروع کرده است. براساس این نقل از، منابع آگاه در حمل و نقل هوایی آمریکا گفته اند که وزارت خزانه داری این کشور دو مجوز را صادر کرده که به موجب آن فروش جت های ایرباس اروپایی به ایران ممکن شده است و انتظار می رود که فروش جت های بوئینگ نیز در روزهای آینده شروع شود. یک سخنگوی کمپانی ایرباس تایید کرد که دو مجوز را از آمریکا دریافت کرده است که در مجموع اجازه انتقال فوری 17 هواپیما را به ایران می دهد. اگرچه این کمپانی هواپیماسازی در اروپا قرار دارد، اما به علت تولید برخی از قطعات آن در آمریکا، برای فروش هواپیما به ایران نیازمند مجوز دولت آمریکا است.

هر دو کمپانی هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ بعد از اجرای توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 و لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه ایران، طی توافقاتی با تهران قرار بود بیش از 100 فروند هواپیما را به این کشور بفروشند یا اجاره دهند که در راستای تلاش های ایران برای بازسازی بخش حمل و نقل هوایی خود است. پس از اجرای برجام در بهمن سال گذشته، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) اعلام کرد که تمام موسسات آمریکایی که علاقه مند فروش یا اجاره هواپیما، قطعات یدکی یا خدمات نگهداری و ایمنی به ایران هستند، می توانند به صورت مورد به مورد برای دریافت اجازه به این اداره مراجعه کنند.

طبق همین اعلامیه، موسسات غیرآمریکایی نیز برای فروش و اجاره هواپیما، در صورتی که بیش از 10 درصد قطعات محصولات آنها آمریکایی باشد، به مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا نیاز دارند. البته بعد از چند روز از اجرایی شدن برجام، ایران ایر سفارش 118 فروند هواپیما را نزد ایرباس ثبت کرد و پس از یک ماه سفارش 20 فروند از هواپیماهایATR 72 را نهایی کرد. در این بین تا اسفند سال گذشته، بوئینگ از مذاکره با ایران منع شده بود و نخستین جلسه این کمپانی با طرفین ایرانی در فروردین ماه برگزار شد. نتیجه این جلسات موافقت نامه ای برای خرید 80 هواپیما با گزینه 29 هواپیمای اضافی به صورت اجاره توسط طرفین ایرانی بود.

کارشناسان اقتصادی اعتقاد دارند صدور مجوز اوفک برای ورود هواپیماهای ایرباس به ایران می تواند به اجرایی شدن برجام نیز کمک کند. از سوی دیگر با توجه به اینکه درحال حاضر، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا با صدور این دو مجوز، نسبت به همکاری غربی ها با ایران چراغ سبز نشان داده است، کمپانی بوئینگ نیز برای نهایی و اجرایی شدن قرارداد خود با ایران، به صورت جدی تر تلاش خواهد کرد و با ایجاد فضای روانی، خواهان تسریع در صدور مجوز از سوی اوفک برای قرارداد هوایی خود با ایران خواهد شد.

به اعتقاد کارشناسان بر اساس آنچه گفته می شود، هواپیماهای خریداری شده قرار نیست به صورت نقدی خریده شوند و مقرر شده است برای آنها فاینانس گرفته شود. این امر به این معناست که ایران، هواپیماهای خریداری شده را از طریق دریافت وام خریداری خواهد کرد. پرداخت وام نیز از محل درآمد ناشی از فروش بلیت هواپیما صورت خواهد گرفت. بنابراین در این شرایط نیاز است یک بانک یا موسسه مالی برای پرداخت این وام با ایران همکاری کند. این وام باید در یک بازه زمانی نسبتا طولانی بازپرداخت شود.

بر این اساس، ضروری است که یک کانال بانکی وجود داشته باشد که طی آن، وام دریافت شود و در یک مدت طولانی بازپرداخت شود. برای فاینانس، تضمین وام نیز ضروری است. این به آن معناست که احتمالا یک آژانس اعتبار صادراتی یا Export Credit Agency نیز باید وارد میدان شود و این تضمین را صادر کند. مجموعه آنچه گفته شد، به این معناست که خرید این هواپیماها می تواند بیانگر این امر باشد که اعطای اعتبار به ایران (فاینانس) ممکن است و اگر در مورد هواپیما این کار را بتوان انجام داد، دلیلی ندارد که در مورد سایر پروژه ها بعید باشد. البته باید دید که آیا این مجوز، عملا منتهی به خرید می شود یا خیر و مراحل بعدی (فاینانس و تحویل) نیز به چه صورت پیش خواهد رفت. اما آنچه مسلم است مانع بزرگ خرید هواپیما از سوی ایران، با صدور مجوز اوفک، برطرف شده است.

فلوریدای آمریکا با سمپاشی هوایی به مقابله با زیکا می رود
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات