طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیدلیل تغییر ساعت در ایران و بسیاری از کشورها

دلیل تغییر ساعت در ایران و بسیاری از کشورها

حداقل حقوق ساعتی 1.5دلار / مقایسه دستمزد کارگران ایرانی با سایر کشورها

تغییر ساعت تابستانی سالهاست که در کشورهای عرض های میانی و قطبی به منظور استفاده بهتر و بیشتر از نور خورشید و بهینه سازی در مصرف انرژی انجام می شود.

به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بنا به باور عموم برای نخستین بار در سال 1784 ، طرح ساعت تابستانی توسط بنجامین فراکلین ( یکی از پدران بنیانگذار ایالات متحده آمریکا) با درج مقاله ای راجع به تغییر ساعت و استفاده بهینه از انرژی مطرح شد. از آن بعد تغییر ساعت تابستانی سالهاست که در کشورهای عرض های میانی و قطبی به منظور استفاده بهتر از نور خورشید و بهینه سازی در مصرف انرژی انجام می شود.


زمان عقب کشیدن ساعت, ساعت رسمی کشور, زمان تغییر ساعت ایران, دلیل تغییر ساعت ایران بسیاری کشورها

زمان عقب کشیدن ساعت, ساعت رسمی کشور, زمان تغییر ساعت ایران


تغییرات شبانه روز کشور ایران نیز بعلت قرارگرفتن در عرض های جغرافیایی میانی در طول سال قابل توجه است. به همین علت و برای استفاده بیشتر از روشنایی روز، در فصل های بهار و تابستان ساعت رسمی 1 ساعت به جلو کشیده می شود . طبق قانون هر سال در نیمه شب اول فروردین ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می شود و در نیمه شب آخر تابستان به حالت سابق بر می گردد. در ساعت های آنالوگ نیاز است این تغییر بصورت دستی انجام شود اما در تلفن های هوشمند یا تبلت بعلت اینکه این دستگاه ها با ساعت جهانی هماهنگ هستند این کار بصورت خودکار انجام می شود.

از تغییر ساعت بازی والیبال ایران تا پیام تسلیت در پی درگذشت مربی آلمانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات