طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیدلیل دریافت های نجومی پزشکان

دلیل دریافت های نجومی پزشکان

امیدی بِه دولت نیست مدیران دریافت کننده حقوق هایِ نجومی خودشان کنار بروند!

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: آنچه به عنوان دریافتی نجومی پزشکان یاد می شود در واقع کارانه است که کمبود پزشک باعث افزایش درآمد برخی پزشکان شده است.


حقوق نجومی, کارانه

خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: آنچه به عنوان دریافتی نجومی پزشکان یاد می شود در واقع کارانه است که کمبود پزشک باعث افزایش درآمد برخی پزشکان شده است.

بهروز بنیادی در واکنش به نامتناسب بودن شیوه پرداخت به پزشکان، افزود: کمبود پزشک از جمله مشکلی است که در حوزه سلامت به چشم می خورد و به جهت این معضل، میزان مبالغی که به پزشک تعلق می گیرد چشمگیر است به عنوان مثال زمانی که پزشکی در شهرستان کوچکی فعالیت می کند به جهت کمبود نیرو ناچار است شبانه روز به ارائه خدمت بپردازد که در چنین شرایطی مبالغ دریافتی وی نیز به ازای خدمات ارایه شده افزایش می یابد.

وی ادامه داد: این مبالغ تحت عنوان کارانه به پزشکان پرداخت می شود و زمانی که کمبود پزشک در حوزه سلامت وجود داشته باشد مبلغ پرداختی بین تعداد محدودی پزشک توزیع می شود که همین امر باعث شده شائبه دریافتی نجومی بین پزشکان قوت گیرد.

بنیادی تصریح کرد: زمانی که در بیمارستانی، چهار متخصص ارتوپد وجود داشته باشد، میزان پرداختی به این ۴ متخصص مختلف تر از دستمزد به یک ارتوپد است.

وی یادآور شد: اکنون وزارت بهداشت سیاستی را در پیش گرفته که بر اساس آن سرانه متخصصان به جمعیت کشور را مطالعه کند، اگر این مهم رخ دهد بسیاری از سوالات موجود پیرامون دریافتی های نجومی پزشکان نیز رفع می شود.

بنیادی تاکید کرد: امروزه پایه حقوق پزشکان بسیار پایین است به گونه ای که پزشکان عمومی بین یک و نیم میلیون تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند و حقوق یک فوق تخصص حدود ۳ میلیون تومان است.

به نقل از خانه ملت،وی تصریح کرد: از سویی دیگر بسیاری از پزشکان هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی کار می کنند که این مهم اعتراضاتی را ایجاد کرده؛ متاسفانه در دولت نهم و دهم دچار یک بی نظمی و بی قانونی شدیم و شاهد بخشنامه های خلق الساعه بودیم که همین امر کشور را دچار اغتشاش مدیریتی کرد اما به نظر می رسد در دولت یازدهم تا حدودی بازگشت به قانون را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: همچنین وزیر بهداشت نیز به همین سمت حرکت کرده و به دنبال ایجاد نظم و انضباط در سیستم سلامت است این درحالی است که مجلس نیز در تلاش است تا از اهرم های نظارتی خود برای رفع معضلات حوزه سلامت استفاده کند تا دغدغه های مردم نیز در این حوزه برطرف شود.

دریافت حقوق های نجومی شایسته مسئولان جامعه اسلامی نیست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات