طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیعکس های غرش " 140 فروند جنگنده " بر فراز "آسمان عراق"

عکس های غرش " 140 فروند جنگنده " بر فراز "آسمان عراق"

تصاویر غرش " 140 فروند جنگنده " بر فراز "آسمان عراق"

" نیروی هوایی ارتش " یکی از یگان های راهبردی آجا است.

به نقل از خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بررسی خاطرات برخی از خلبانان قدیمی " نیروی هوایی" گواه این موضوع است که " نیروی هوایی ارتش" ایران به طور غیر رسمی کار خود را از سال 1298 شمسی و در زمان " سلطنت قاجار"، با پرواز دو فروند هواپیمای انگلیسی به منظور حمایت از دولت مرکزی در برابر پیشروی نیروهای شوروی سابق و اشغال شمال ایران آغاز کرد.

در پی کودتای 3 اسفند 1299 توسط " رضا شاه" و تشکیل قشون متحدالشکل، وی به فکر خرید چند فروند هواپیما برای پشتیبانی نیروهای زمینی خود افتاد که در پی آن در سال 1301 یک فروند هواپیمای روسی در آسمان " تهران" رویت شد که قطعات این هواپیمای روسی در داخل یک صندوق به ایران آورده شد و در زمین های " قاجار" به هم وصل شد و آماده پرواز شد. در ادامه هم " رضا خان" یک واحد مستقل به نام " دفتر هواپیمایی" در مرکز عملیات قشون متحدالشکل تشکیل داد که همین امر هسته اولیه " نیروی هوایی" ایران را تشکیل داد.

دفاع مقدس, کمان 99, نیروی هوایی, غرش

دفاع مقدس, کمان 99, نیروی هوایی

** اعزام نخستین نفرات برای آموزش

در این " دفتر هواپیمایی"، تشکیلات یک " نیروی هوایی" که بتواند پشتیبان " نیروی زمینی" در انجام طرح های خود باشد طرح ریزی شد و به همین منظور سفیر وقت در "واشنگتن" برای خرید چند فروند هواپیما و اعزام عده ای برای آموزش به "واشنگتن" در تاریخ 26 دی ماه 1301 وارد مذاکره شد ؛ اما مذاکرات به نتیجه نرسید و دولت ایران در همان سال نخستین هواپیمای خود را از کمپانی " یونکرس" آلمان خریداری کرد و در سال پس نیز تیپ زمینی وقت " گیلان" و " مازندران" دو فروند دیگر از همان نوع خریداری کرده و به " تهران" اعزام کردند. در ماه های پس نیز 4 فروند هواپیمای دو" هاویلاند" از روسیه خریداری شد و به این ترتیب در اوایل سال 1302 شمسی " نیروی هوایی" ایران دارای 7 فروند هواپیما شد که تمام خلبانان و تکنسین های آنها آلمانی و روسی بودند.

نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش

در ادامه و با توجه به گسترش " نیروی هوایی" در مرداد سال 1303 نخستین هئیت دانشجویی ایران که شامل 10 نفر بودند برای تحصیل به روسیه اعزام شدند و در خرداد همان سال هم یکی از افسران ایرانی که در فرانسه در رشته های متفاوت مربوط در ارتش این کشور در حال آموزش بود در رشته هواپیمایی مشغول به تحصیل شد. بعدها نیز کمپانی هواپیمایی " یونکرس" آلمان شعبه ای در ایران دایر کرد و به حمل و نقل مسافر در خطوط هوایی " تهران"، " مشهد"، " شیراز"، " انزلی" و " بوشهر" پرداخت و دولت نیز در آن زمان برای سرکوب اغتشاشات داخلی از خلبانان این پروازها استفاده می کرد.

در سال 1304 شمسی دولت وقت 20 فروند دیگر نیز ار کشورهای آلمان و روسیه و فرانسه خرید و به یک سرهنگ ایرانی که در فرانسه خدمت می کرد دستور داد تا با یکی از هواپیماهای خریداری شده از فرانسه به تهران بیاید و وی نیز از فرانسه پرواز کرد و پس از نشستن در چند فرودگاه مسیر خود به فرودگاه " قلعه مرغی" تهران رسید و در آنجا فرود آمد.

نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش

** شروع به کار " اداره هواپیمایی"

در سال های پس و بازگشت افسران آموزش دیده از فرانسه و روسیه و خرید چند فروند هواپیمای جدید " سازمان هواپیمایی" به صورت یک گردان هواپیمایی درآمد و پس از بازگشت گروهان دوم و سوم افسران به کشور " اداره هواپیمایی" رسما کار خود را در فرودگاه " قلعه مرغی" شروع کرد. از آن بعد توسعه سازمان هواپیمایی مورد توجه قرار گرفت و نفرات بیشتری برای تعلیم به کشورهای روسیه و فرانسه اعزام شدند. با گذشت 10 سال از تأسیس " نیروی هوایی" ایران و گسترش آن ضرورت احداث یک آمزشگاه فنی احساس شد و به همین منظور قرار شد 20 نفر از تکنسین های فرانسه برای آموزش نیروها به این مدرسه بیایند که این اتفاق به دلایلی به تعویق افتاد و افتتاح مدرسه در سال 1311 انجام شد. در همان زمان نیز قرار شد 4 نفر از سوئد برای آموزش خلبانان ایرانی به این مدرسه بیایند که این امر و گسترش سازمان باعث تشکیل یک " دانشکده هوایی" شد.

نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش

به این ترتیب در سال 1311 " نیروی هوایی" ایران تشکیل شده بود از: یک گروهان آموزشی، یک گردان شکاری و یک گردان بمباران و اکتشافی که تابع ارکان "حزب قشون" بودند. با وجود این تشکیلات طرح جدیدی مبنی بر جدایی " سازمان هواپیمایی" از "نیروی زمینی" مطرح شد و " سازمان هواپیمایی" متشکل از یک هنگ، فرماندهی و ستاد هنگ ( مرکب از سه رکن و یک دفتر ستاد ) تشکیل شد.

** ساخت نخستین کارخانه هواپیماسازی در " تهران"

در سال 1312 با توجه به افزایش قوای هوایی ایران و خرید روزافزون هواپیماهای جنگی از خارج، دولت وقت برای کاهش هزینه خرید هواپیما تصمیم به ساخت یک کارخانه هواپیماسازی در ایران را مطرح کرد و برای این کار و خرید ماشین آلات موردنیاز با کشورهای اروپایی مانند آلمان و انگلیس وارد مذاکره شد و قرار شد که این کشورها تجهیزات ساخت هواپیما را در اختیار ایران قراردهنده. این تجهیزات در سال 1314 به ایران رسید و در " دوشان تپه" و در " کارخانه هواپیماسازی شهباز" نصب شدند. این کارخانه در مرداد ماه 1317 و توسط " رضاشاه " به بهربرداری رسید.

کمان 99, دفاع مقدس, نیروی هوایی, غرش

** تغییر نام " قوای هوایی" به " نیروی هوایی"

در 25 دی ماه 1314 طبق ماده 1 شماره 2366 عنوان " هواپیمایی نظامی" ایران از " قوای هوایی" به " نیروی هوایی" تغییر نام داد و به طور رسمی ابلاغ گردید. پس از این تغییر نام و در سال های 1315 و 1316 به ترتیب " هنگ هوایی "مشهد" و " هنگ هوایی اهواز" شروع به کار کرد و در سال 1318 به منظور پرداختن به امر اموزش خلبانان ایرانی " باشگاه هواپیمایی" کشور تاسیس شد.

ایران تا پایان سال 1320 که پایان حکومت " رضاشاه" در ایران بود؛ ناوگان هوایی ایران شامل 283 فروند هواپیما بود که از کشورهای اروپایی خریداری شده بود، فرماندهی و ستاد نیرو، 5 " هنگ هوایی" ( " تبریز"، " مشهد"، " اهواز" و " دو هنگ بمباران و هنگ قلعه مرغی" ) و یک واحد آموزشی بود. این واحد در زمانی که متفقین به ایران حمله نظامی کردند و کشور را به اشغال خود درآوردند آسیب شدیدی دید. این نیرو در 12 مهر ماه 1320 به عنوان واحد پنجم " وزارت جنگ" در اختیار این "وزارت خانه" قرار گرفت.


** " نیروی هوایی" در زمان " محمد رضا پهلوی"

دولت وقت در 15 مهر 1320 طی ابلاغی اعلام کرد " سازمان هواپیمایی" در امور داخلی کما فی سابق مستقل است و در کار ارتش نیز به عنوان یکی از ادارات " وزارت جنگ" کار خود را ادامه می دهد. " نیروی هوایی" از این سال تا سال 1326 هیچ فعالیت خاصی نداشت تا اینکه در این سال دوره نهم آموزش در آموزشگاه فنی تشکیل شد و نود نفر را در دوره های تکنیکی دانشکده افسری، کلاس فنی ویژه درجه داران و چندین دوره دیگر برگزار کرد.

نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش

در سال 1336 ستاد " نیروی هوایی" به " فرماندهی نیروی هوایی" تغییر نام داد و در سال 1339 یک سازمانی به نام کمک آموزشی جهت تکمیل تعلیمات فنی در تیپ تعلیمات تاسیس شد. سبعد در سال 1346 " تیپ تعلیمات" با توجه به افزایش دوره های آموزشی به " مرکز آموزش های هوایی" تغییر نام داد که به شش هیات آموزش نظامی، افسری، زبان، الکترونیک، نگهداری هواپیما و تخصص های متفاوت دوره های آموزشی تقسیم شد.

در سال 1347 و با توجه به افزایش روزافزون حضور هواپیماهای مافوق صوت " اف – 4" و " اف – 5" دولت وقت واحد جدیدی را تحت عنوان " همافری" تشکیل داد که وظیفه این واحد جدید تعمیر و نگهداری این هواپیماها بود و همچنین دولت در همان سالها دستور خرید هواپیمای " اف – 14" را از آمریکا داد و در سال 1354 تعداد 72 فروند ازاین هواپیما در فرودگاه " مهرآباد" به زمین نشستند. در سال 1357 ایران تصمیم به افزایش تعداد هواپیماهای خود از 447 فروند به 500 هواپیما را داشت که با این کار ایران در زمره کشورهای غربی و بالاتر از کشورهای " غرب آسیا" قرار می گرفت.

نیروی هوایی, کمان 99, دفاع مقدس, غرش

قابل ذکر است که با وجود توانمندی ها در داخل کشور در آن زمان باز هم ایران برای خرید هواپیما و تأمین قطعات وابسته به کشورهای غربی بوده و هیچ اقدامی مبنی ساخت و تأمین هواپیما و قطعات در کشور انجام نشد.

** " نیروی هوایی" در زمان پیروزی " انقلاب" و پس از آن

" نیروی هوایی" ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در زمان " پیروزی انقلاب اسلامی"، هم در زمان "جنگ تحمیلی" و هم در زمان حاضر دست از کار و تلاش برنداشته و همچنان در راستای تحقق آرمان های " امام راحل ( ره )" و " انقلاب اسلامی" پویا و کوشا بوده و هست.

این نیرو در زمان " پیروزی انقلاب" در سال 1357 به علت وجود نارضایتی های درون سازمانی و وجود شکاف در " رژیم پهلوی" خیلی زود به خیل مردم پیوستند؛ به خصوص " همافران" که در هدایت " نیروی هوایی" برای پیوستن به مردم نقش مهم و به سزایی را ایفا کردند. پس از " پیروزی انقلاب" به علت انتصابات شتاب زده در فرماندهی " نیروی هوایی" باعث بروز برخی مشکلات و اعتراضات شد که با آغاز "جنگ تحمیلی" عراق علیه ایران این مشکل کمرنگ شد و فکر تمام ارکان ارتش و فرماندهان آن به خصوص فرماندهان " نیروی هوایی" به پاسخی محکم به تجاوز هوایی دشمن متجاوز به خاک ایران بود به گونه ای که تا مدت ها دشمن نتواند از طریق هوا وارد خاک ایران شود.

فرماندهان دلیر " نیروی هوایی" مانند " شهید فکوری" پس از نخستین تجاوز هوایی دشمن به ایران دست به طراحی عملیاتی برای پاسخ به این تجاوز زدند که طی آن 200 فروند هواپیمای جنگی ایرانی از فرودگاه های ایران برخاسته و به سمت خاک عراق پیش رفتند که تعداد 60 فروند از آنها برای پوشش و 140 فروند دیگر وارد خاک عراق شدند و فرودگاه های جنگی این کشور را بمباران کردند.

دفاع مقدس, نیروی هوایی, کمان 99, غرش

از طرف دیگر در آن زمان آماده کردن نیروی پروازی، تعمیر و نگهداری هواپیماها و تأمین قطعات از جمله مسائلی بود که در آن زمان " نیروی هوایی" با آن درگیر بود؛ از طرف دیگر هم کمک همه جانبه کشورهای غربی از رژیم عراق و تحریم علیه کشورمان دو چالش مهمی بود که ایران در آن زمان با آن درگیر بود. ولی با این وجود نیروی هوایی از تلاش دست برنداشت به نحوی که خود پژوهشگران و کارشناسان نظامی غربی اعتراف کردند که کارشناسان ایرانی توانسته اند هواپیماهای زمین گیر شده خود را با استفاده از قطعات یدکی هواپیماهای دیگر به پرواز درآورند که همین امر موجب تعجب جامعه جهانی و توجه بیش از پیش به " نیروی هوایی" ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

" نیروی هوایی" ارتش در زمان قبل از " پیروزی انقلاب" بیش از 450 فروند هواپیما و بالگرد در اختیار داشت که با این تعداد در سال 1357 و پس از پیروزی انقلاب از نیروی دریای و زمینی ارتش برتر بود و به علت داشتن نیروهای کارآمد و وظیفه شناس ( از خلبانان تا سربازان وظیفه ) توانست در همان روزهای نخست "جنگ تحمیلی" ابتکار عمل و برتری هوایی را در اختیار " نیروی هوایی" ایران قرار دهد تا با این برتری هوایی به اهداف مهم خود دست یابد، که این اهداف شامل:

1- فرصت لازم جهت سازماندهی نیروهای پراکنده سطحی و انجام طرح ریزی های اولیه پدافندی را فراهم کند.

2- نیروهای سطحی از پشت جبهه به نقاط عملیاتی انتقال یابند.

3- کاهش توان رزمی دشمن باعث کاهش پوشش های هوایی آن شود.

4- ظرفیت جنگی دشمن در دست زدن به حملات احتمالی هوایی به مناطق حساس وحیاتی کشور کاهش یابد.

" نیروی هوایی" برای دستیابی به اهداف خود، پس از به دست آوردن برتری هوایی؛ موج حملات جنگنده های بمب افکن خود را متوجه یگان های زرهی، پیاده، مکانیزه و توپخانه و سایر بخش های تاکتیکی و لجستیکی دشمن بعثی کرد. به همین خاطر و برای فرار رژیم بعث از این بن بست؛ دست به جنگ شهری و پرتاب موشک های " اسکاد" به سمت شهرها کرد.

بخش مهم اقدامات " نیروی هوایی" در زمان " دفاع مقدس" در نبردهای دریایی و در زمان اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش های ایران بود که از جمله مهمترین عملیات های نیروی هوایی می توان به پیروزی در روز 7 آذر ماه 1359 به کمک " نیروی دریایی" ارتش اشاره کرد که در این عملیات دریادلان " نیروی دریایی" و تیزپروازان " نیروی هوایی" به کمک هم 7 فروند از جنگنده ها، 7 فروند از ناوچه های موشک انداز و 1 ناو نیروبر هزار تنی ارتش بعث را ساقط کرده و همه را به اعماق "خلیج فارس" فرستادند.

کمان 99, دفاع مقدس, نیروی هوایی, غرش

" نیروی هوایی" ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمان "جنگ تحمیلی" هم کمک های شایانی به " نیروی زمینی" ارتش در عملیات های متعدد مانند عملیات " شکست حصر آبادان"، " عملیات بیت المقدس"، " عملیات فتح المبین" و عملیات های دیگر کردند. در عملیات " شکست حصر آبادان" " نیروی هوایی" با به کارگیری جنگنده های شکاری و عکسبرداری هوایی و شناسایی تاکتیکی قبل از انجام عملیات بر فراز نقاط اشغالی و عقبه جبهه ها و به دست آوردن اطلاعات جامعی از توانایی و محدودیت ها،تجمع و تمرکز نیروها،ترکیب و ترتیب قوا، جابه جایی و تحرکات عراقی ها و در اختیار قرار دادن این اطلاعات به فرماندهان جهت اجرای عملیات؛ نقش بسیار مهمی را در پیروزی عملیات " شکست حصر آبادان" در مهر ماه 1360 ایفا کرد.

در " عملیات بیت المقدس" نیز که به منظور آزادسازی " بستان" وتأمین " تنگه چزابه" در محور " بستان – سوسنگرد" انجام شد،در ابتدا خلبانان " نیروی هوایی"،روزانه با انجام چندین سورتی پرواز به بمباران خطوط مقدم جبهه های دشمن متجاوز پرداختند و سبعد ماموریت های تامین اطلاعات تاکتیکی،طرح ریزی برای تهیه آتش پشتیبانی از هوا، قطع خطوط مواصلاتی و جداسازی نیروهای دشمن و پشتیبانی نزدیک هوایی از نیروهای سطحی و انهدام مراکز تجمع دشمن برای ایجاد شکاف در خطوط مستحکم تماس و همچنین تامین دفاع هوایی از عقبه و عمق نقاط عملیاتی وتامین پوشش هوایی در ارتفاع کم، متوسط و بالا را جهت انجام عملیات های بعدی بر عهده " نیروی هوایی" قرار دادند.

در "عملیات معروف فتح المبین" نیز " نیروی هوایی"، نقش پدافند هوایی را بر عهده داشت که باعث آزاد سازی " سایت های 4 و 5 موشکی" و " ایستگاه رادار دهلوان" از دست ارتش متجاوز عراق شد و " نیروی هوایی" ایران در این عملیات توانست 27 فروند از انواع هواپیماهای عراقی را مورد هدف قرار داده و سرنگون کند.در ادامه آن در "عملیات بیت المقدس" که با توجه به استعداد و ترکیب جدید نیروی زمینی عراق ،ضرورت بکارگیری حجم وسیع تری از امکانات آفندی و پدافندی هوایی از سوی ایران به خوبی احساس می شد با اتخاذ تدابیر مناسب عملیاتی و تغییر تاکتیک " نیروی هوایی" ایران تمهیدات ارتش عراق خنثی شد و با انجام عملیات پشتیبانی نزدیک خلبانان ایرانی، " خرمشهر" آزاد شد.

کمان 99, دفاع مقدس, نیروی هوایی, غرش

** " نیروی هوایی" پس از "جنگ تحمیلی"

پس از پایان "جنگ تحمیلی" و پیروزی های قدرتمندانه " نیروی هوایی" ارتش جمهوری اسلامی ایران بر ارتش متجاوز عراق در هوا، " نیروی هوایی" مورد توجه قرار گرفت و تجهیز این یگان به سلاح های جدید و روز جهان را در دکترین دفاعی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار کرد. این توجه و تجهیز قوا تا جایی پیشرفت که کارشناسان نظامی و طراحان را واداشت تا در تمام زمینه ها وارد عرصه شده و " نیروی هوایی" را از همه لحاظ توانمند و خودکفا کنند. به همین علت تمامی متخصصان دست به کار شدن و تمامی موشک ها و تجهیزات هواپیماها و بالگردها را تعمیر کرده یا آن قطعه را با قطعه جدید که ساخت کشور بود جایگزین کردند.

متخصصان در زمینه طراحی هواپیما و بالگرد نیز دست از تلاش برنداشته و طراحی هواپیماهای جدید و تولید آنها را در دستور کار خود قرار دادند. این امر تا به آنجا پیشرفت که منجر به طراحی و ساخت هواپیمای "جنگنده صاعقه" که نخستین هواپیمای جنگنده بمب افکن ایرانی بود شد و پس از آن هم هواپیمای " آذرخش" که کاربرد هم جنگی و هم آموزشی دارد تولید وساخته شد. در مدت پس از پیروزی انقلاب انواع هواپیماهای جنگنده در قالب کاربری های متفاوت اعم از شکاری، بمب افکن و آموزشی ساخته و تحویل یگان های مربوطه شده است. آخرین هواپیمای جنگنده ساخت شده " نیروی هوایی" ایران؛ هواپیمای رادار گریز " قاهر 313 " است که در سال 1390 از آن رونمایی شد و دراختیار " نیروی هوایی" قرار گرفت.

نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش


نیروی هوایی, دفاع مقدس, کمان 99, غرش


دفاع مقدس, نیروی هوایی, کمان 99, غرش


دفاع مقدس, کمان 99, نیروی هوایی, غرش


عکس های غرش " 140 فروند جنگنده " بر فراز "آسمان عراق"
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات