طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
حضور غیرقانونی شهروندان نپالی در افغانستان

حضور غیرقانونی شهروندان نپالی در افغانستان

مشکل پاسپورت شهروندان افغانستان دَر امارات متحده عربی،۸۰ درصد حل شده اَست

در پی ممنوعیت دولت نپال مبنی بر اعزام شهروندانش به افغانستان، بسیاری از نپالی ها برای یافتن شغل از راه های غیرقانونی وارد افغانستان می شوند.

حضور غیرقانونی, شهروندان نپالی, اشتغال, غیرقانونی شهروندان نپالی افغانستان

حضور غیرقانونی, شهروندان نپالی, اشتغال, افغانستان, شهروندان غیرقانونی
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، دولت نپال بعد از آن این تصمیم را گرفت که یک مینی بوس حامل شهروندان نپالی که محافظان امنیتی سفارت کانادا در کابل بودند هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت؛ در این رویداد ۱۲ تن از شهروندان نپالی جانشان را از دست دادند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

اما براساس نقل ازی تازه، بسیاری از نپالی ها به امید یافتن شغل و با وجود این ممنوعیت همچنان از طریق هند و یا پاکستان به طور قاچاق وارد افغانستان می شوند، که نگرانی هایی را برای دولت های دو کشور بوجود آورده است.

این نقل از که با عنوان "کار در زیر آتش” توسط یک مرکز نپالی منتشر شده می گوید بسیاری از نپالی ها بدون دریافت جواز از دولت نپال در افغانستان مشغول کار هستند.

نقل از می نویسد دولت نپال، افغانستان را به عنوان یک مقصد شغلی بعد از رویداد حمله انتحاری به موتر شهروندان نپالی ممنوع اعلام کرده است.

نقل از تاکید می کند "اما این راه حل مناسبی نمی باشد.”

نقل از می افزاید "ممنوع اعلام کردن این گونه مهاجرت ها برای یافتن شغل، نمی تواند شمار نپالی هایی که واقعا به آنجا می روند را کاهش دهد. این ممنوعیت تنها سبب می شود، که آنها کمی با سختی به آنجا بروند، زیرا آنها تصمیم شان را گرفته اند.”

اطلاعات دولت نپال نشان می دهد که ۳،۳۲۳ شهروند نپالی بخاطر شغل وارد نقاط سبز افغانستان شده اند. این نقاط سبز بنا به تعریف دولت نپال، سازمان ملل متحد، سفارت افغانستان در نپال و دیگر کمپانی های بین المللی مناطقی هستند که خطر امنیتی در آن مکان ها وجود ندارد.

اما براساس اطلاعاتی دیگر، بیش از ۵۰ هزار شهروند نپالی از سال ۲۰۰۱ تاکنون بخاطر شغل وارد افغانستان شده اند. این اطلاعات همچنین نشان می دهد که تقریبا یک هزار شهروند این کشور با سربازان آمریکایی مشغول به کار هستند.

این نقل از اضافه می کند از آنجایی که شهروندان نپال بعد از اعلام ممنوعیت، به طور غیرقانونی وارد افغانستان می شوند، بهتر است دولت نپال تدبیری بسنجد و این پروسه را قانونی کند.

خبرگزاری رها نوشت: نقل از پیشنهاد می کند "بهتر است که دولت نپال از کمپانی های افغانی بخواهد که اگر نیازمند به کارگر هستند مستقیما به دولت نپال درخواست بدهند، تا دولت نپال بعد از بررسی فعالیت های کمپانی افغانی، به شهروندان نپالی اجازه کار و مسافرت به افغانستان بدهد.”

توزیع ۳۰ هزار کنتور برق به شهروندان هرات افغانستان در یک ماه اخیر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات