طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انتخاباتفاصله میلی متری ترامپ با کلینتون برای ورود به کاخ سفید

فاصله میلی متری ترامپ با کلینتون برای ورود به کاخ سفید

تصاویر هیلاری کلینتون، زنی که دوست دارد برای ورود به کاخ سفید از شوهرش عقب نماند

پایگاه اینترنتی سی بی اس کانادا در مطلبی به بررسی احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت.

دونالد ترامپ, کاخ سفید, حزب جمهوری خواه, فاصله میلی متری ترامپ کلینتون ورود کاخ سفید

دونالد ترامپ, کاخ سفید, حزب جمهوری خواه, وضع جسمانی, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نامزد دموکرات, هیلاری کلینتون
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی سی بی اس کانادا در مطلبی نوشت: دو ماه از برگزاری گردهمایی ملی جمهوری خواهان می گذرد و به نظر می رسد دونالد ترامپ، نامزد این حزب با حذف حواشی زمینه را برای ورود به کاخ سفید هموار کرده است. با این حال، در مقایسه با نامزد دموکرات همچنان پرخطا ظاهر شده است.

با ردیابی و بررسی نظرسنجی های متفاوت درباره میزان محبوبیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کلینتون بخش گسترده ای از هواداران خود را از دست داده است. او از ماه اوت تاکنون بیش از 6 امتیاز از دست داده و با میزان آرای ترامپ 1.9 امتیاز فاصله دارد. در حال حاضر، 44.7 درصد واجدان شرایط رأی در آمریکا نامزد دموکرات را انتخاب کرده اند. انتشار نقل از مربوط به شرایط جسمانی کلینتون مانند بیماری ذات الریه مزمن و غش کردن او در مراسم یادبود 11 سپتامبر موجب شد از تعداد هواداران مستقل او کاسته شود. همین روند موجب شد طی دو هفته گذشته او 2.2 امتیاز از دست دهد.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه طی شش ماه گذشته اختلاف امتیاز با نامزد دموکرات را از 9 درصد به 2 درصد کاهش داده است. او هم اکنون با 42.8 درصد آراء بعد از هیلاری کلینتون قرار دارد.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: نظرسنجی پایگاه اینترنتی "مورنینگ کانسالت" بعد از انتشار نقل از سلامت نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا نشان می دهد وضع جسمانی هیلاری کلینتون به مشکل اساسی برای وی تبدیل می شود. 70 درصد کمپانی کنندگان این نظرسنجی با اشاره به وضع جسمانی کلینتون او را برای ریاست جمهوری مناسب نمی دانند و در این زمینه ترامپ را ترجیح داده اند.

با این حال، بررسی های اخیر موسسه آنگوس رید حاکی از آن است که حدود نیمی از هواداران کلینتون و ترامپ صرفاً برای ورود نامزد حزب موردنظر خود رأی می دهند و مسائل دیگری همچون پیشینه پزشکی نامزدها و یا رسوایی های آن ها مدنظر قرار ندارد.

در انتهای این مطلب آمده است: فلوریدا و کارولینای شمالی دو ایالت تأثیرگذار برای نامزدهای انتخاباتی است. کلینتون در مجمع گزینش گران دو هفته گذشته 341 رأی به دست آورد که در رأی گیری جدید به 303 رأی کاهش یافت. این در حالی است که در این برهه زمانی آرای ترامپ در مجمع گزینش گران از 235 رأی به 299 رأی افزایش یافت. او برای کسب کرسی ریاست جمهوری به 270 رأی دیگر این مجمع احتیاج دارد. از سوی دیگر، دو نامزد انتخاباتی از بخت برابر در ایالات اوهایو و کلرادو برخوردار هستند و درنهایت ترامپ با مشکل چندانی برای ورود به کاخ سفید برخوردار نخواهد بود.

هیلاری کلینتون تنها فردی است که شایستگی ورود به کاخ سفید را دارد | میشل اوباما
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات