طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیفاینانس 150 میلیون دلاری هند درچابهار

فاینانس 150 میلیون دلاری هند درچابهار

پرداخت بدهی نفتی ۵۱۰ میلیون دلاری هند به ایران

محمد سعیدنژاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: قرارداد فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری با کشور هند منعقد شد.


اقتصاد ایران

خبرآنلاین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طی مراحل اجرایی فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری کشور هند گفت: در حال حاضر ۳ مدل سرمایه گذاری در بندر چابهار در حال اجرا است که شامل «۳۳۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی»، «فاینانس ۱۵۰میلیون دلاری هند» و «سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری هندوستان در قالب B.O.T» است.

محمد سعیدنژاد با اشاره به اینکه در بحث توسعه بندر چابهار چهار اقدام اساسی انجام گرفته است، اظهار داشت: فعالیت های توسعه ای در بندر شهید بهشتی چابهار ادامه دارد، یکی از این فعالیت ها در دولت قبل انجام شد بدین ترتیب که از سال ۱۳۸۴ توسعه بندر شهید بهشتی چابهار به مناقصه رفت و از سال ۸۶ اجرا شروع شد.

وی ادامه داد: این پروژه در دولت قبل تا ۳۶ درصد پیشرفت داشت و در دولت جدید ۳ اقدام دیگر اضافه شد؛ اول آنکه ۳۳۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه بندر چابهار اختصاص یافت، از سوی دیگر قرارداد فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری با کشور هند منعقد شد و سبعد موضوع سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری هند در طرح توسعه بندر چابهار به صورت B.O.T مطرح شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه رقم ۳۳۰ میلیون دلار صندوق توسعه ملی مصوب شده است، اضافه کرد: بخشی از این رقم پوشش اعتبار شده است و بخشی از آن، دریافت کرده ایم و گشایش شده است.

سعیدنژاد اضافه کرد: مراحل اجرایی فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری کشور هند در حال طی شدن است و امیدواریم به زودی گشایش اعتبارات انجام شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به فارس گفت: قرارداد سرمایه گذاری دولت هند در بندر چابهار به ارزش ۸۵ میلیون دلار، همراه با بهره برداری است، این قرارداد امضاء و ابلاغ شده است. دولت هند لازم است تجهیزات به این بندر وارد کند که سفارش تجهیزات در بندر ۱۸ تا ۲۰ ماه به طول می انجامد و سبعد وارد بندر می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جمع سرمایه گذاری هندی ها در بندر چابهار ۲۳۵ میلیون دلار است، بیان کرد: البته ۱۵۰ میلیون دلار فاینانس کشور هند نیز صرف خرید تجهیزات دریایی و بندری شامل تجهیزات عملیات دریایی می شود که می توان به جرثقیل ها، لایروب ها و غیره اشاره کرد. از سوی دیگر، باید تأمین شناورهای یدک کش توسط فاینانسر و سرمایه گذار انجام شود که کشتی های بزرگ را هدایت می کنند.

سعیدنژاد بیان کرد: هر بندر، کانال های دسترسی دارد که باید ابعاد آن با کشتی های ورودی همخوان باشد،این کانال ها به علت امواج دریا، مرتب پر از گل و لای و شن و ماسه می شود که باید به صورت منظم این شن و ماسه ها تخلیه و لایروبی شود و تأمین لایروب با سرمایه گذار است.

وی با اشاره به اینکه راهنمابرها از دیگر مواردی است که برای تأمین تجهیزات، توسط سرمایه گذار تأمین می شود، گفت: علاوه بر آن، فعال شدن بندر خصوصاً در بخش مسافری نیازمند کشتی های امداد و نجات است که باید توسط سرمایه گذار تأمین شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه تأمین تجهیزات مورد نیاز بنادر از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: برنامه ریزی شده است همه تجهیزات مورد نیاز بندری در چابهار، ظرف ۲ سال توسط سرمایه گذار تأمین شود.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات عمرانی کشور، یادآور شد: طبق قانون، چنین سرمایه گذاری در چارچوب سیاست های داخلی و مقررات ایران انجام می شود.

سعیدنژاد اضافه کرد: بعد از پایان دوران بهره برداری که از سوی بررسی های وزارت راه و اقتصاد انجام می شود، براساس قوانین و مقررات، تجهیزات بندر چابهار که از سوی هندی ها تأمین شده است به ایران تحویل خواهد شد.

 مناقصه برای فازهای بعدی بندر چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره حضور قرارگاه خاتم الانبیاء در توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بیان کرد: در حال حاضر فاز یک توسط قرارگاه خاتم در حال اجراست که شامل اسکله ها است. در فازهای بعدی مناقصه برگزار می کنیم و پیمانکار مشخص می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه فاز یک این بندر را تا پایان امسال تحویل می دهد .

موافقت نامه سه جانبه ایران، افغانستان و هند

سعیدنژاد افزود: یکی از کارهای مناسب که در قالب طرح توسعه بندر چابهار انجام شد موافقت نامه سه جانبه ایران، افغانستان و هندوستان بود که نقش بسزایی در جذب بیشتر بار توسط بندر چابهار دارد. حالت این بندر برای کشورهای همسایه هم بسیار استراتژیک است و به قول اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، «با وجود بندر چابهار، افغانستان حس نمی کند که در خشکی قرار دارد و به دریا راه ندارد».

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: بندر چابهار بخشی از خاک و سرزمین ایران است، اما نتیجه بهره برداری از آن عاید بسیاری از کشورها می شود و از این جهت موقعیت ممتازی دارد.

وی افزود: این موافقت نامه سه جانبه به امضای رؤسای جمهور دو کشور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند رسید که می تواند به جذب بیشتر بار در چابهار کمک کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: آینده بندر چابهار و شرق کشور بسیار مناسب خواهد بود و چشم انداز روشنی دارد .

پرداخت بدهی 510 میلیون دلاری هند به ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات