طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیایران باید به امنیت لبنان کمک کند | فرانسه

ایران باید به امنیت لبنان کمک کند | فرانسه

اهمیت امنیت و یکپارچگی لبنان برای ایران / حالت سوریه روز به روز بهتر می شود

رئیس جمهور فرانسه می گوید ایران باید به ایجاد ثبات و امنیت در لبنانی که 2 سال است رئیس جمهور ندارد و با تروریست های سوریه هم مرز شده، کمک کند.


فرانسه, لبنان, فرانسوا اولاند

خبرگزاری فارس: «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه که برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، در حاشیه این نشست در خصوص مسائل متفاوت با خبرنگاران سخن گفت.

بر اساس نقل از خبرگزاری فرانسه، محور اصلی سخنان اولاند «سوریه» بود؛ کشوری که بنا بود در آن آتش بس اعمال شود ولی ارتش این کشور بعد از بمباران توسط تروریست ها و حتی بمباران «اشتباهی» و دقیق توسط آمریکایی ها، اعلام کرد که هدف قرار گرفتن تحت نام آتش بس دیگر کافی است و دوران آتش بس به پایان رسیده است.

اولاند در این خصوص گفت: «از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهم که درباره سوریه کاری بکند. به کاروان حامل کمک های بشردوستانه حمله می کنند؛ این وظیفه همه جهانیان است.»

رئیس جمهور فرانسه که کشورش 2 سالی است به هدف داعشی ها بازگشته به اروپا تبدیل شده، در ادامه گفت: «هیچ کشوری از تروریسم در امان نیست. ما اقدام عملی را خواستاریم.»

فرانسوا اولاند به احتمال کند شدن روند حل سیاسی بحران سوریه به علت تغییر رئیس جمهور آمریکا در پایان پاییز هم اشاره کرد و گفت که «این انتخابات نباید باعث اتلاف وقت شود. ما می توانیم برای مبارزه با تروریسم به موافقت برسیم.»

رئیس جمهور فرانسه به مستعمره سابق کشورش یعنی لبنان هم پرداخت؛ کشوری که 2 سال است رئیس جمهور ندارد و درگیر مشکلات شدید سیاسی است.

اولاند در خصوص لبنان گفت: «لبنان را جنگ احاطه کرده است؛ ایران باید راه حلی برای ثبات و امنیت لبنان پیدا کند.»

ایران، بزرگترین تهدید امنیتی علیه آمریکاست | ادعای مضحک بیزنس اینسایدر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات