طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فراهم شدن زمینه پیوستن ایران به فناوری بیومیکرو الکترومکانیک

فراهم شدن زمینه پیوستن ایران به فناوری بیومیکرو الکترومکانیک

همکاری ایران وَ بلغارستان دَر زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات

همایش Bio-MEMS/Bio-NEMS تا سوم مهر ماه با محوریت فناوری بیومیکرو الکترومکانیک، بیو نانو الکترومکانیک و پتانسیل تغییرات ساختاری آن در شیراز ادامه دارد.

همایش, فراهم شدن, فارس, فراهم زمینه پیوستن ایران فناوری بیومیکرو الکترومکانیک

همایش, فراهم شدن, فارس, شیراز, پیوستن ایران
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ پروفسور مارک جی مدو در همایش بیومیکرو الکترومکانیک، بیونانو الکترومکانیک با اشاره به گفت: ایران دهمین کشور دارنده این فناوری خواهد بود.
رئیس مرکز پژوهش های فناوری بیومیکرو الکترومکانیک، بیونانو الکترومکانیک مکزیک با اشاره به اینکه ایران ظرفیت پیوستن به کشور های دارنده فناوری بیومیکرو الکترومکانیک و بیونانو الکترومکانیک را دارد گفت: ایران دهمین کشور دارنده این فناوری خواهد بود.
رئیس مرکز پژوهش های فناوری بیومیکرو الکترومکانیک، بیونانو الکترومکانیک مکزیک با اشاره به ظرفیت های ایران برای پیوستن به حلقه دارندگان این فناوری افزود: 9 کشور دنیا این فناوری را دارند و ایران از یک سال پیش تا به امروز پیشرفت بسیاری خوبی در این زمینه داشته و سفر دوم من به دانشگاه شیراز گواه این موضوع است اما ضعف هایی وجود دارد که باید برطرف شود و با برطرف شدن آن ها، ایران دهمین حلقه دارندگان این فناوری است.
وی ادامه داد: ساخت آزمایشگاه (Laboratory) بر روی لوح فشرده (CD) فعالیتی است که از یک سال گذشته در شیراز شروع شده و امروز من به دنبال مشاهده پیشرفت این پروژه و بهینه سازی های احتمالی آن هستم.
هوراسیو کیدو ادامه داد: شایستگی ایران به رهبری دانشگاه شیراز از آغاز طرح برایمان مسجل بود و پیاده سازی علوم نظری در حوزه عمل و فناوری را در طول این یک سال مشاهده کرده ایم و به زودی آن را مورد تأیید قرار می دهیم.
وی خاطرنشان کرد: این فناوری توانایی آن را دارد که بسیاری از فعالیت های آزمایشگاهی را در سطح کوچک تر انجام دهد و به همین منظور دستگاه های آزمایشگاهی سنتی در سطح میکرو یا نانو به شکل لوح فشرده (CD) طراحی می شود که در دستگاه ویژه به خود (CD Player) قابل خواندن و پردازش است.
وی بیان کرد: فناوری بیومیکرو الکترومکانیک، بیونانو الکترومکانیک ویژگی تشخیص سرطان سینه، عفونت های خونی را دارد که با سرعت و کیفیت بالاتر و هزینه پایین تر انجام می شود .

فراهم شدن زمینه مناسب برای سرمایه گذاری در استان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات