طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرسوده بودن ناوگان مینی بوس بزرگ ترین مشکل سرویس مدارس سمنان است

فرسوده بودن ناوگان مینی بوس بزرگ ترین مشکل سرویس مدارس سمنان است

اختصاص 120دستگاه مینی بوس برای سرویس مدارس

عمر بالای ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مینی بوس، معضل اصلی سرویس مدارس در این شهرستان است.

ناوگان, مینی بوس, سمنان, فرسوده بودن ناوگان مینی بوس مشکل سرویس مدارس سمنان

ناوگان, مینی بوس, سمنان, مدارس, فرسودگی, آموزش و پرورش, حمل و نقل
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: در شهر سمنان بیش از ٢٣٠ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به دانش آموزان سرویس دهی می کند و به دلیل اینکه برخی از این وسایل نقلیه چند مدرسه را پوشش می دهند، در طول یک روز تا بیش از ٤٢٠ بار اتوبوس ها و مینی بوس ها به مدارس سرویس دهی می کنند.
سعید رضایی با بیان اینکه تعداد ناوگان مینی بوس و اتوبوس شهر سمنان برای ارایه خدمات سرویس مدارس چندان قابل توجه نیست، اظهار کرد: بیش از ١٦٠ دستگاه مینی بوس در شهر سمنان وجود دارد که عمر آنها بین ٢٠ تا ٤٠ سال است.
وی افزود: بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی این مینی بوس ها به دلیل فرسودگی ویژگی استفاده به عنوان سرویس دهی به دانش آموزان مدارس را ندارند.
وی تصریح کرد: پلیس راهور سمنان با نگاه اغماضی و با هدف کمک به روند خدمات دهی و ایمنی رفت و آمد دانش آموزان، ضمن صادر کردن معاینه فنی، اجازه سرویس دهی برای این مینی بوس ها را صادر کرده است.
رضایی اضافه کرد: برای ساماندهی سرویس مدارس، در تابستان سال ٩٥ بیش از چهار کارگروه ماده ١٨ آموزش و پرورش شهرستان سمنان با مشارکت و حضور دستگاه ها و نهادهای مرتبط با موضوع سرویس مدارس تشکیل شد.
وی گفت: با هماهنگی سازمان اتوبوس رانی و مینی بوس رانی شهرستان سمنان و با برگزاری نشست های متعدد و بعد از تعیین نرخ، بیشتر مدارس متقاضی، دارای سرویس شدند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان افزود: فهرست افرادی که به عنوان راننده سرویس انتخاب می شوند در اختیار اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان قرار گرفت و بعد از بررسی های لازم، استعلام صلاحیت این افراد نیز از پلیس اماکن سمنان دریافت شد.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش هیچ مسئولیتی در قبال سرویس دهی مدارس ندارد و فقط به دلیل کاهش دغدغه خانواده ها با مدارس همکاری می کند
رضایی تصریح کرد: مسئولیت سرویس مدارس طبق قوانین وزارت کشور، بر عهده شهرداری ها و بخشداری ها است و آموزش و پرورش در این زمینه همکاری هایی دارد.
رییس آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: خانواده ها در صورت علاقه می توانند با هماهنگی انجمن اولیا و مربیان مدرسه و اتحادیه تاکسی رانی، با مسوولیت خودشان از سرویس استفاده کنند.
وی افزود: اشخاص به صورت خصوصی و بدون داشتن بر چسب و کارت سرویس دهی مدارس، نمی توانند سرویس دهی مدارس را بر عهده بگیرند و پلیس مانع فعالیت آنها به عنوان سرویس مدارس خواهد شد.
رضایی توصیه کرد: خانواده ها باید برای سرویس مدارس از تعاونی های شناسنامه دار و معتبر استفاده کنند تا دغدغه تمام بخش های اجرایی، انتظامی و نظارتی جامعه، درباره ایمنی فرزندان خانواده ها در رفت و آمد و امنیت لازم برای دانش آموزان محقق شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: خانواده می توانند در بسیاری از موارد که فاصله خانه تا مدرسه کوتاه است و با توجه به امنیت مطلوب سمنان، برای فرزندان خود به ویژه برای دانش آموزان متوسطه از سرویس استفاده نکنند.

اختصاص 195 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به سرویس مدارس در سنندج
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات