طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیبه رضایت دشمن نیاز نداریم | فرمانده پدافند هوایی

به رضایت دشمن نیاز نداریم | فرمانده پدافند هوایی

پیام امیر فرمانده قرارگاه پدافند هوایی به مناسبت دهم شهریور

فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء با انتقاد از حقوق های نجومی گفت: برخی سیاسیون معتقدند برای رضایت دشمنان، باید به آن ها لبخند بزنیم غافل از آنکه نمی دانند ما احتیاجی به رضایت آنها نداریم.

خبرگزاری تسنیم: امیر فرزاد اسماعیلی؛ فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء در مراسم گرامیداشت شهدای 8 سال دفاع مقدس، با تقدیر از رشادت ها و ایثارگری های شهدا و رزمندگان کشورمان در 8 سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: آنچه امنیت کشورمان را در آسمان و فضا و زمین تضمین کرده، ترس دشمنان از موشک ها و سلاح های ما نیست، بلکه هراس این دشمنان خدعه گر از دل های شجاع مردم مومن ایران است.

وی با تقدیر از رشادت های شهدای مدافع حرم افزود: نکته جذاب اینجاست که اغلب این شهیدان مدافع حرم، حتی امام خمینی را نیز به چشم ندیده بودند و برخی از آن ها نیز حتی در زمان جنگ به جهان نیامده بودنده ولی پای ایمان و آرمان های انقلاب و کشورمان ایستادند و در برابر داعش و تروریست هایی که شقاوت آن ها در تاریخ کم نظیر است مردانه ایستادگی کردند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش با اشاره به شهادت بیش از 200 هزار شهید در سال های بعد از انقلاب، با انتقاد از حقوق های نجومی و ذخیره انقلاب نامیده شدن برخی از این مدیران گفت: امروز حدود 3000 پست مدیریت دولتی و لشکری در کشور وجود دارد؛ یعنی به ازای هر پست مدیریتی، 65 تا 70 جوان این کشور به خاک و خون غلطیده اند؛ از این رو ما نه تنها وارث خون این شهیدان، که بدهکاران آن ها هستیم؛ بعد بدانیم که حتی اگر احدی از این مدیران بخواهد با حقوق های آنچنانی، به خون این شهیدان خیانت کند، قطعاً نفرین برای خود خریده است.

وی از برخی مدیران کشور انتقاد و اضافه کرد: چرا ما باید مدیران 2، 3 و چند شغله داشته باشیم درحالی که بسیاری از جوانان این کشور، بیکارند؟

اسماعیلی با تاکید بر اینکه آسمان ایران، امن ترین آسمان سراسر جهان است، گفت: امروز می بینیم که هیچ دشمنی، حتی جرأت نزدیک شدن به مرزهای ما در زمین و هوا را ندارد و این امنیت آسمان و فضای کشورمان به اندازه ای است که یک سازمان بین المللی، آسمان ایران را امن ترین آسمان جهان معرفی می کند.

وی اضافه کرد: این امنیت در حالی است که ما سال ها است در شرایط تحریم به سر می بریم و 8 سال جنگی را پشت سر گذاشتیم که بسیاری از کشورهای جهان نمی توانند تصور یک سال قرار گرفتن در شرایط جنگ را داشته باشند ولی ما جز خدا هیچ کسی را نداشتیم و با تکیه بر مردم شجاع و رهبر همیشه آماده مان، توانستیم امروز در جایی قرار گیریم که حتی دشمنانی که در لبه تکنولوژی جهان ایستاده اند، جرأت نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش با انتقاد از اظهارات برخی که می گویند چه نیازی به موشک داریم، گفت: برخی سیاسیون معتقدند برای خشنود کردن دشمنان، باید به آن ها لبخند بزنیم غافل از آنکه نمی دانند ما هیچ احتیاجی به جلب رضایت و خشنودی آن ها نداریم و ما تنها باید به دنبال خشنودی خداوند و مردمی باشیم که در این سال ها، جوانانشان را تقدیم این کشور کرده اند.

اسماعیلی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، اقتصاد را ستون فقرات کشور دانست و با تاکید بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل داخلی در اقتصاد مقاومتی گفت: عدم توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های داخلی یکی از آفات اقتصاد مقاومتی است و ما بارها، پاسخ اعتماد به توانمندی دانشمندان جوان کشورمان را به عینه دیده ایم.

وی افزود: به عنوان مثال زمانی ما به دنبال داشتن راداری با برد 1000 کیلومتر بودیم و این در حالی بود که به واسطه تحریم، هیچ کشوری حاضر به فروش این رادار به ما نبود ولی خوشبختانه این تحریم باعث شد تا با تکیه بر همین دانشمندان جوان کشورمان بتوانیم با کمترین هزینه ، این رادار را تولید کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش با تاکید بر توانمندی کشورمان در تمام عرصه ها گفت: آیا حل مشکلات اقتصادی کشور سخت تر است یا دفاع 24 ساعته از امنیت زمین، هوا و فضای کشور؟ آن هم در شرایطی که بیش از 40 پایگاه شناسایی نظامی که در لبه تکنولوژی جهان قرار گرفته اند، عطش سرک کشیدن به مرزهای کشورمان را دارند.

اسماعیلی با برشمردن 5 توصیه مهم رهبری در فرهنگ دفاعی در جبهه نرم و سخت، به پاسخ دندان شکن پدافند کشورمان در برابر برخی قلدری ها و بی ادبی های دشمنان کشور اشاره کرد و گفت: امروز در شرایطی هستیم که وقتی خلبان اف 18، به بهانه حمایت از قایق های آمریکایی، با قلدری پشت بی سیم با ما صحبت می کند، یک جوان متخصص 25 ساله ایرانی، با چند کلمه اخطار، کاری می کند که آن اف 18 و شش هواپیمای دیگر از منطقه فرار می کنند.

وی با اشاره به مجبور کردن هواپیمای «ایساف» آمریکا به فرود در کشورمان در سال 93، گفت: دشمنان به خاطر اخطار ما به هواپیمای جاسوسی u2، اعتراض می کنند در حالی که اگر این هواپیما به اخطار ما توجه نمی کرد و نزدیک تر می شد، قطعاً به سمت آن شلیک شده و منهدمش می کردیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند، امروز دوره بزن در رویی تمام شده و اگر دشمنان ما قصد زدن ضربه ای به کشورمان را داشته باشند، نیروی زمینی از نیروی دریایی، نیروی هوایی از نیروی دریایی و بیسج از تمامی آن ها سبقت می گیرد و دشمن را در خاک خودش زمینگیر خواهیم کرد.

دیدار فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء از خانواده نخستین شهید مدافع حرم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات