طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللفشار رژیم صهیونیستی به آمریکا برای بهبود روابط با سودان

فشار رژیم صهیونیستی به آمریکا برای بهبود روابط با سودان

رژیم صهیونیستی در آستانه دریافت بزرگترین کمک نظامی تاریخ آمریکا

قطع روابط خارطوم با ایران و فشار اسرائیل، واشنگتن را به سمت بهبود روابط با سودان سوق می دهد.

تروریسم, ایران, بین الملل, فشار رژیم صهیونیستی آمریکا بهبود روابط سودان

تروریسم, ایران, بین الملل, اسرائیل, اوباما, جنایت جنگی, عربستان, قطع روابط با ایران, عمر البشیر, رژیم صهیونیستی, دارفور, واشینگتن, سودان, بهبود روابط با خارطوم

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری آسوشیتدپرس در نقل ازی در مورد علامت های مثبت واشینگتن به خارطوم، نوشته است که نشانه هایی از تلاش آمریکا برای بهبود روابط با سودان نمایان شده است.

سودان سال هاست که در فهرست کشورهایی قرار دارد که واشینگتن از آن ها با عنوان «حامیان دولتی تروریسم» یاد کرده و تحریم هایی را علیه آن ها وضع کرده است.

با این حال دولت آمریکا این هفته با صدور بیانیه ای از آنچه تلاش های خارطوم برای مبارزه با تروریسم خوانده، تمجید کرد. این در حالی است که به نوشته آسوشیتدپرس، اخیرا اتفاق خاصی در رفتار سودان رخ نداده که بتوان آن را دلیلی برای این بیانیه واشینگتن دانست.

مقامات آمریکایی به این خبرگزاری گفته اند که هدف از صدور این بیانیه، تمجید از تلاش سودان برای محدود کردن امکان سفر اعضای گروه های تروریستی بوده است.

با این وجود، این مقامات احتمال کاهش تحریم های سودان یا از سرگیری روابط واشینگتن-خارطوم در دوران «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را اندک دانسته اند. آسوشیتدپرس نوشته است که صدور این بیانیه، «پاسخی به تلاش های سودان برای محدود کردن سفر شبه نظامیان داعش و همچنین اقدامات خارطوم برای کاهش همسویی با ایران و حرکت بیشتر به سمت عربستان سعودی، بوده است.»

این خبرگزاری می افزاید: «این مقامات می گویند که علاوه بر این، اسرائیل هم به ایالات متحده فشار آورده تا روابط دوستانه تری با سودان برقرار کند. سودان در نقل از نقطه انتقال محموله های منتسب به ایران برای گروه های ضداسرائیلی بوده است.»

هرچند نشانه هایی از تلاش واشینگتن برای بهبود روابط با سودان مشاهده شده، اما این واقعیت که «عمر البشیر» رئیس جمهور این کشور همچنان به علت جنایت جنگی از سوی دیوان جنایی بین المللی تحت تعقیب قرار دارد، ارتقا روابط دو کشور را پیچیده می کند.

بشیر ابتدا در سال 2009 به علت ارتکاب «جرایم علیه بشریت» و بعدا در سال 2010 به اتهام «نسل کشی» تحت تعقیب قرار گرفت.

اف 35 در یک قدمی تل آویو / سفر رییس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به آمریکا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات