طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشی7 نکته قابل تأمل در فهرست جدید کی روش

7 نکته قابل تأمل در فهرست جدید کی روش

امحای بیش از ۶۰۰ کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف در تربت جام

در فهرست جدید تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در اردوی ارمنستان، 7 نکته قابل تأمل به چشم می خورد.

خبرگزاری میزان: کارلوس کی روش امروز (چهارشنبه) فهرست جدید تیم ملی فوتبال ایران را اعلام کرد و 17 بازیکن را برای حضور در اردوی ارمنستان فراخواند.


در این فهرست، نکات جالبی وجود دارد که در ادامه می خوانید:


* در این فهرست، اثری از لژیونرها دیده نمی شود. این در حالی است که اکثر بازیکنان ترکیب اصلی تیم ملی را در بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، این بازیکنان تشکیل می دهند.


* کی روش در این فهرست بار دیگر ثابت کرد برای او اهمیتی ندارد بازیکن مورد نظرش، تیم داشته باشد یا خیر یا اینکه بازیکن فیکس یا نیمکت نشین تیمش باشد.


* نکته عجیب دیگر عدم توجه سرمربی تیم ملی به کیفیت بازیکنان شاغل در لیگ برتر ایران است. بازیکنانی مانند عزت الله پورقاز، سروش رفیعی و داریوش شجاعیان که عملکرد ضعیفی در تیم های فوتبال استقلال خوزستان، تراکتورسازی و گسترش فولاد در 7 هفته سپری شده از لیگ برتر داشته اند به تیم ملی دعوت شده اند.


* نام بازیکن جدیدی در این فهرست به چشم نمی خورد و تمامی 17 بازیکن فراخوانده شده پیش از این هم سابقه دعوت به تیم ملی را دارند.


* در حالی که مسئولان سازمان لیگ فوتبال اعلام کردند اگر تیمی حداقل سه بازیکن ملی پوش داشته باشد، می تواند در مرحله یک سی ودوم جام حذفی به مصاف تیم های دسته دومی یا قهرمان لیگ استان ها نرود و این بازی به آینده موکول شود، فقط 2 تیم تراکتورسازی و پرسپولیس مشمول این شرایط می شوند.


* تراکتورسازی 3 و پرسپولیس 6 بازیکن در فهرست جدید تیم ملی دارند. باید دید با این شرایط امیر قلعه نویی و برانکو ایوانکوویچ حاضر می شوند در تاریخ اعلام شده بازی های خود را در این مرحله از جام حذفی برگزار کنند یا دیدارهای دو تیم به تعویق خواهد افتاد.


* در فهرست اخیر تیم ملی همچنان جای خالی یک هافبک بازیساز خلاق و آماده احساس می شود. آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، احسان حاج صفی و سروش رفیعی هافبک های دعوت شده به تیم ملی هستند که یا «پلی میکر» نیستند یا در دوران اوج خود به سر نمی برند.

کیانوش رستمی،در صدر وزن فهرست اولیه
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات