طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیقانونمند شدن بازارچه های مرزی با طرح وزارت کشور

قانونمند شدن بازارچه های مرزی با طرح وزارت کشور

ساماندهی بازارچه های جدید مرزی از سوی وزارت کشور

استاندار کردستان گفت: براساس طرح وزارت کشور که قرار است به دولت ارائه شود، قصد داریم بازارچه های مرزی را نسبت به شرایط کنونی قانونمند کنیم.

بازارچه مرزی, مبادله کالا, کردستان, قانونمند بازارچه مرزی طرح وزارت کشور

بازارچه مرزی, مبادله کالا, کردستان, قاچاق کالا
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در گفت وگو با خبرنگار وزارت کشور گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تعطیلی بازارچه های مرزی استان متبوع خود اظهار داشت: حالت بازارچه های مرزی بستگی به شرایط کشور همسایه دارد.


وی افزود: فعالیت بازارچه های مرزی امری دو طرفه است، گاهی کالایی در داخل کشور به علت تقاضای متقاصی مورد مبادله قرار می گیرد اما ممکن است در کشور مقابل مشکل امنیتی، تجاری، و... تبادل کالا را با مشکل مواجه کند به هر حال عملکرد بازارچه های مرزی بستگی به شرایط دو مرز و تقاضای داخل کشور دارد.


زاهدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بازارچه های استان کردستان فعال است، اما این فعالیت همچون گذشته گسترده نیست با این حال براساس طرح وزارت کشور که قرار است به دولت ارائه شود، قصد داریم بازارچه های مرزی را نسبت به شرایط کنونی قانونمند کنیم.


استاندار کردستان خاطر نشان کرد: به تدریج شرایطی در نقاط مرزی به وجود خواهد آمد که از ورود کالاهای ممنوعه پیشگیری خواهد شد به عنوان مثال محصولات بهداشتی به طور مستقیم بر سلامتی مردم تأثیرگذار است، لذا نظارت بیشتری در این مورد اعمال می شود اما از آنجایی که بخشی از معیشت مردم به طور مستقیم وابسته به واردات کالاهای این چنینی است به تدریج باید از ورود آنها به کشور پیشگیری کرد.


بازدید افزون بر 40 هزار نفر از بازارچه مرزی اینچه برون گنبدکاووس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات