طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللقرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی

قرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی

قرارداد 839 میلیون دلاری شرکت سوئیسی با ایران برای ساخت نیروگاه بادی

«ام ای سی آی گروپ اینترنشنال» با دولت ایران برای ساخت یک نیروگاه بادی به ارزش 839 میلیون دلار قرارداد امضا کرد.

برجام, پیشرفت فناوری, کمپانی سوئیسی, قرارداد میلیون دلاری کمپانی سوئیسی ایران ساخت نیروگاه بادی

برجام, پیشرفت فناوری, شرکت سوئیسی, ایران, امضای قرارداد, توافق هسته ای ایران, بین الملل, قرارداد, ساخت نیروگاه بادی, شرکت هلدینگ, خبرگزاری

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، کمپانی سوئیسی «ام ای سی آی گروپ اینترنشنال» قرار دادی به ارزش 750 میلیون یورو، معادل 839 میلیون دلار، برای ساخت یک نیروگاه بادی با ایران امضا کرد.


بر اساس بیانیه منتشر شده بوسیله این کمپانی هلدینگ سوئیسی، محل ساخت این نیروگاه با ظرفیت تولیدی 270 مگاوات، منطقه ای کوهستانی در شمال ایران خواهد بود. رئیس هیئت مدیره این کمپانی اعلام کرد: هم اکنون آزمایش توربین در محل اجرای پروژه در حال انجام است.


وی در گفتگو ای تلفنی با بلومبرگ گفت: ایران در نقطه جذابی از تاریخ قرار دارد. این کشور می تواند ظرف 5 سال، به دست کم 20 سال پیشرفت فناوری دسترسی پیدا کند.


بنابر این مطلب، به دنبال اجرایی شدن برجام، این کشور پذیرای دست کم ۱۵۰ هیأت تجاری بوده است. مقامات ایرانی از سرمایه گذاری بین المللی در زمینه انرژی تجدیدپذیر استقبال می کنند.


کمپانی مذکور یک توافق 5 ساله خرید برق با وزارت نیروی ایران نیز امضا کرده است و امید دارد در آینده و به دنبال اثبات خود، آن را گسترش دهد.


ام ای سی آی گروپ همچنین توافق کرده است یک نیروگاه برق و حرارت به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات که از گاز طبیعی استفاده خواهد کرد در ایران احداث کند.امضای قرارداد 4.2 میلیارد دلاری میان ایران وَ ترکیه بَرای ساخت نیروگاه گاز طبیعی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات