طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریقرعه نقش هنرمند مشهور به نام «جرد لتو» افتاد

قرعه نقش هنرمند مشهور به نام «جرد لتو» افتاد

کاش این نقش را بازی نمی کردم / اعتراف هنرپیشه های مشهور

«جرد لتو» بازیگر برنده اسکار «مرثیه ای برای یک رویا» و «باشگاه مشت زنی» در پرژه جدیدش نقش «اندی وارهول» هنرمند مشهور آمریکایی را ایفا می کند.

خبرگزاری ایسنا: «جرد لتو» بازیگر برنده اسکار «مرثیه ای برای یک رویا» و «باشگاه مشت زنی» در پرژه جدیدش نقش «اندی وارهول» هنرمند مشهور آمریکایی را ایفا می کند.

اندی وارهل, جرد لتو, بازیگران هالیوود, قرعه نقش هنرمند مشهور نام جرد لتو

بازیگران هالیوود, اندی وارهل, جرد لتو


 «گاردین» نوشت: «جرد لتو» هنرپیشه برنده اسکاری که آثاری چون «جوخه انتحار»، «باشگاه مشت زنی»، «مرثیه ای برای یک رویا» و «آقای هیچ کس» را در کارنامه اش دارد، قرار است در فیلم جدید خود به جای «اندی وارهول» از معروف ترین هنرمندان پاپ آرت، ظاهر شود.

«ترنس وینتر» فیلمنامه نویس «گرگ وال استریت» و سریال «امپراطوری ساحلی» نویسندگی متن این فیلم زندگینامه ای را بر عهده دارد. فیلمنامه این اثر براساس کتاب «زندگینامه وارهول» به قلم «ویکتور بوکریس» نوشته می شود.

«اندی وارهول» هنرمند، نویسنده، فیلم ساز و نقاش پیش رو آمریکایی در دهه ۱۹۶۰ با پرداختن به فرهنگ مصرف گرایی در کشورش به شهرت رسید و در نیویورک به عنوان یکی از چهره های شاخص شمرده می شد.

پیش از این «جرد هریس» نقش این هنرمند را سال ۱۹۹۶ در فیلم سینمایی «من به اندی وارهول شلیک کردم»، ایفا کرده است. «لتو» در حال حاضر در پروژه «بلد رانر ۲» با «رایان گازلینگ»، و «هریسون فورد» همبازی شده است.

«اندی وارهول» ( ۱۹۸۷ - ۱۹۲۸) از بنیان گذاران هنر پاپ دهه ۱۹۵۰ در آمریکا بود. او شناخته شده ترین چهره هنر پاپ محسوب می شود. اکنون بزرگ ترین موزه جهان که به یک هنرمند اختصاص دارد، در پیتزبورگ پنسلوانیا موزه «اندی وارهول» است. او ۲۲ فوریه ۱۹۸۷ در سن ۵۸ سالگی درپی اختلالات حین عمل جراحی در نیویورک درگذشت و به خاک سپرده شد.

گروهی از هنرمندان به رئیس جمهور نامه نوشتند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات