طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللقطعی سراسری برق در پورتوریکو

قطعی سراسری برق در پورتوریکو

قطعی برق 8 ساعته برخی نقاط تهران

چهارشنبه شب، آتش سوزی در نیروگاه برق پورتوریکو موجب قطعی سراسری برق در این جزیره شد.

برق رسانی, فرودگاه, قطعی سراسری برق, قطعی سراسری برق پورتوریکو

برق رسانی, فرودگاه, قطعی سراسری برق, نیروگاه برق, اداره پلیس, بیمارستان, آتش نشانی, آتش سوزی, بین الملل, پورتوریکو, شهردار پورتوریکو, ترافیک

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب سایت "سی بی اس نیویورک"، روز چهارشنبه، آتش سوزی در یک نیروگاه برق در جزیره پورتوریکو موجب قطعی سراسری برق شد.


اداره برق پورتوریکو اعلام کرد دو خط انتقال برق 230 هزار ولتی با مشکل مواجه شدند. "خاویر کوینتانا" – مدیر اجرایی کمپانی برق پورتوریکو – به خبرنگاران گفت برق بیشتر نقاط این جزیره تا صبح روز پنجشنبه، وصل خواهد شد. وی افزود فرودگاه ها، بیمارستان ها، اداره های پلیس و نیروگاه های آبی در اولویت اتصال مجدد برق قرار خواهند گرفت.


رئیس اداره آتشنشانی پورتوریکو گفت: "برق تمامی نقاط این جزیره قطع شده است." وی افزود نیروهای آتش نشان، آتش در قسمت جنوبی نیروگاه برق را مهار کرده اند. این بخش، مسئولیت تولید برق برای نواحی گسترده ای از جزیره پورتوریکو را بر عهده دارد.


"آلخاندرو گارسیا پادیلا" – شهردار پورتوریکو – به خبرنگاران گفت آتش سوزی در یک سوئیچ برق شروع شده است. وی افزود: "این یک معضل بسیار جدی است. سامانه برق رسانی پورتوریکو توانایی مقاومت در برابر چنین خساراتی را نداشت."


وی به پرسش درباره اینکه آیا کمپانی برق هرگونه سامانه پشتیبانی را برای پیشگیری از چنین حادثه های احتمالی در آینده در اختیار دارد پاسخ نداد. وی گفت: "من مسئولیت کامل این حادثه را بر عهده می گیرم. اما همه می دانند مشکلات در تعمیرات و نگه داری از تاسیسات کمپانی برق به دهه ها پیش بازمی گردد."


مقامات کمپانی برق پورتوریکو بارها متهم به فساد شده اند و اکنون این کمپانی با 9 میلیارد دلار بدهی روبرو شده است. آن ها اعلام کرده اند برای بازسازی زیرساخت های فرسوده باید درآمد کمپانی برق را افزایش دهند.


با این حال، گارسیا گفت هیچ مبلغی نمی توانست از وقوع این آتش سوزی پیشگیری کند.


قطعی سراسری برق موجب ایجاد مشکلات بسیاری در حمل و نقل شد. دفاتر دولتی، مدارس و دانشگاه ها زودتر از موعد تعطیل شدند. این مسئله به معضل ترافیک پورتوریکو افزود. یکی از افسران پلیس که در حال کنترل ترافیک بود با یک اتومبیل تصادف کرد و به بیمارستان منتقل شد.


شهروندان پورتوریکو اکنون با قبض های برق نجومی روبرو شده اند. آن ها نسبت به شهرهای آمریکا، 2 برابر هزینه بیشتری برای برق می پردازند. پورتوریکو حدود 70 میلیارد دلار بدهی دارد؛ مبلغی که شهردار آن اعلام کرده است قابل تسویه نیست.


عامل قطعی برق ستارخان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات