طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیقند و شکر یکساله 48 درصد گران شد

قند و شکر یکساله 48 درصد گران شد

قیمت قند وَ شکر ۲۲.۷ درصد بالا رفت / برنج ۲۵.۶ درصد گران شد

نقل از رسمی بانک مرکزی حکایت از آن دارد که بیشترین تغییر قیمت کالاهای اساسی طی یکسال اخیر به قند و شکر با ۴۸.۶ درصد اختصاص دارد و بعد از آن، برنج با ۴۸.۱ درصد افزایش قیمت مواجه است.


شکر, بانک مرکزی

خبرگزاری تسنیم: به نقل از بانک مرکزی، متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به ۲۶ شهریورماه اعلام شد. بر این اساس، قیمت لبنیات و حبوبات نسبت به هفته گذشته(۱۹ شهریورماه) بدون تغییر باقی مانده، اما نرخ برنج، گوشت قرمز، سبزی های تازه، چای و روغن نباتی افزایش را تجربه کرده و در عین حال قیمت تخم مرغ، گوشت مرغ و قند و شکر نسبت به هفته گذشته از کاهش برخوردار بوده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته منتهی به ۲۶ شهریورماه سال جاری، در گروه لبنیات، قیمت همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر باقی ماند. بهای تخم مرغ اما معادل ۶ درصد کاهش داشت و شانه ای ۸۵۰۰۰ الی ۱۰۷۰۰۰ ریال فروش می رفت.

 برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، نرخ برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود و بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل ۰.۲ درصد و ۱.۹ درصد افزایش یافت. در گروه حبوب نیز، قیمت تمام اقلام بدون تغییر باقی ماند.

 میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری، نارنگی عرضه نمی شد. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها مختلف بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.

میوه فروشی های سطح شهر، اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه، بهای هلو معادل ۰.۳ درصد کاهش داشت، ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۱.۱ درصد تا ۱۱.۹ درصد افزایش را نشان می داد. در گروه سبزی های تازه، بهای سبزی های برگی ثابت بود. قیمت خیار معادل ۲.۷ درصد، کدو سبز ۲.۸ درصد، لوبیا سبز ۱.۲ درصد افزایش؛ ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۸ درصد تا ۳ درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد نقل از، قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله هر یک معادل ۰.۲ درصد افزایش؛ ولی بهای گوشت مرغ ۳.۳ درصد کاهش داشت.

 قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت قند معادل ۰.۱ درصد و شکر ۰.۲ درصد کاهش؛ ولی بهای چای خارجی ۰.۸ درصد و انواع روغن نباتی ۰.۳ درصد افزایش یافت.

افزایش ۳۰ درصدی قیمت اَز ابتدای خرداد / شکر ۷۰۰ تومان گران شد
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات