طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیقوه قضائیه در رسیدگی به شکایات بدون وابستگی و تاثیرپذیری به وظایفش عمل می کند

قوه قضائیه در رسیدگی به شکایات بدون وابستگی و تاثیرپذیری به وظایفش عمل می کند

قوه قضائیه به مسئله هفته نامه یالثارات رسیدگی می کند

دادستان کل کشور گفت: استقلال قوه قضائیه باعث می شود دستگاه قضا در رسیدگی به شکایات و دعاوی بدون هیچ گونه وابستگی و تاثیر پذیری به وظایف خود عمل کند.

باشگاه خبرنگاران جوان, دادستان مالزی, قوه قضاییه, قوه قضائیه رسیدگی شکایات بدون وابستگی تاثیرپذیری وظایفش عمل

باشگاه خبرنگاران جوان, دادستان مالزی, قوه قضاییه, دادستان کل کشور, دیدار
به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، "داتو سری حاجی محمد افندی بن علی" دادستان کل کشور مالزی و هیات همراه صبح امروز با حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشورمان دیدار کرد.


در این مراسم که در دفتر دادستان کل کشور برگزار شد، طرفین ضمن معرفی هیات همراه در رابطه با موضوعات متفاوت به گفت و گو پرداختند.


حجت الاسلام و المسلمین منتظری در این دیدار ضمن تبریک عید غدیرخم اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران سه قوه کامل مستقل از هم، ارکان نظام را تشکیل می دهند. رئیس قوه مجریه و نمایندگان قوه مقننه با رای مردم انتخاب می شوند و قوه قضائیه که در راس آن رئیس دستگاه قضا حضور دارد، برای مدت 5 سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی و منصوب می شود.


وی ادامه داد: قوه قضائیه کاملا مستقل است و دو قوه دیگر در عزل و نصب مقامات عالی و قضاتش دخالت ندارند.


دادستان کل کشور با بیان اینکه تنها ارتباط قوه قضائیه با سایر قوا در باب اعتبارات و بودجه است، تصریح کرد: استقلال قوه قضائیه باعث می شود دستگاه قضا در رسیدگی به شکایات و دعاوی بدون هیچ گونه وابستگی و تاثیر پذیری به وظایف خود عمل کند.


حجت الاسلام و المسلمین منتظری به تشریح روند رسیدگی به دعاوی و شکایات در قوه قضائیه پرداخت و افزود: در دستگاه قضا تحقیقات در مرحله دادسرا صورت می گیرد و محاکم به پرونده رسیدگی می کنند.


وی با بیان اینکه احکام صادره در دادگاه ها غالبا قابل تجدید نظر است، گفت: دادگاه ها به انواع بدوی، کیفری و تجدید نظر که در مراکز استان ها قرار دارند تقسیم می شوند و دیوان عالی کشور نیز در مرکز کشور مستقر است.


دادستان کل کشور تصریح کرد: براساس قانون، 70 وظیفه برای دادستان کل کشور تعریف شده که نظارت بر امور مجموعه دادسراها نیز یکی از آنهاست. در سراسر کشور حدود 450 دادستان در شهرستان ها و مراکز استان ها وجود دارند.


حجت الاسلام و المسلمین منتظری نحوه نظارت دادستان کل بر دادسراها را از دو طریق عنوان کرده و در تشریح آن گفت: دادستان کل کشور با اعزام هیئتی به مراکز استان ها در عملکرد دادسرا ها نظارت می کند.


وی یادآور شد: نوع دوم نظارت از طریق سیستم آی تی صورت می گیرد که زمینه گسترش این نظارت در دادستانی کل کشور فراهم شده است.


حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به عضویت دادستان کل کشور در سازمان ها و نهادهای مهم بیان کرد: دادستان کل کشور در نهادهایی از قبیل شورای عالی بورس، شورای پول و اعتبار، شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی امنیت ملی و شورای مربوط به مسائل نفتی عضویت دارد.


دادستان کل کشور یکی دیگر از وظایف دادستان را دفاع از حقوق عامه دانست و افزود: دادستان کل کشور همواره پیگیر احقاق حقوق عامه است و با تجاوز به منافع طبیعی و غیره برخورد می کند.


وی با اشاره به حضور دادستان کل کشور در هیئت عمومی دیوان عالی کل کشور وظایف سازمان های تابع قوه قضائیه از جمله سازمان زندان ها، دیوان عدالت اداری، سازمان پزشکی قانونی، سازمان قضایی نیروهای مسلح و غیره را برشمرد.


دادستان کل کشور همچنین از انجام مذاکرات و گفت وگو در رابطه با موضوعات متفاوت با دادستان کل کشور مالزی در روز چهارشنبه 31 شهریور خبر داد.


"داتو سری حاجی محمد افندی بن علی" دادستان مالزی نیز در ادامه این دیدار با اشاره به روند دعاوی در کشور مالزی اظهار کرد: مشاوره قضایی به مقامات عالی کشور از جمله وظایفی که دادستانی این کشور بر عهده دارد.


وی با اشاره به اینکه حکم ها در کشور مالزی توسط دادستان کل کشور صادر می شود نقش دادستان در حفظ منافع ملی را مورد اشاره قرار داد.


درمان طبیعی بینایی چشم بدون عمل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات