طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
یک لاشه قوچ وحشی در توران کشف شد

یک لاشه قوچ وحشی در توران کشف شد

کشف لاشه قوچ های وحشی

یک لاشه قوچ پارساله معروف به شیشک در منطقه چشمه زاغ بور شاهرود کشف شد.

توران, کشف شد, یک لاشه, لاشه قوچ وحشی توران کشف

توران, کشف شد, یک لاشه, قوچ وحشی
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شاهرود ، رئیس ذخیرگاه زیستکره خارتوران شاهرود با بیان اینکه شکارچی متخلف در منطقه توران اقدام به شکار قوچ پارساله معروف به شیشک کرده است که این حیوان متاسفانه در ابتدای زمان باروری خود و در اوج جوانی قرار داشت، اظهار داشت: طی پایش آبشخورهای منطقه توران و در منطقه حدفاصل روستای درازاب تا چشمه زاغ بور، ماموران رد لاستیک موتور سیکلتی را مشاهده کردند که بعد از تعقیب فرد متخلف در حال پوست کندن یک راس قوچ مشاهده شد.
علی اکبر قربانلو افزود: با نزدیکی ماموران یگان حفاظت فرد خاطی موتور سیکلت، لاشه قوچ، یک عدد کارد شکاری، یک فشنگ شکاری و لوازم خود را رها کرده و پیاده به سمت کوه های درازاب متواری شده است.
وی همچنین گفت: با توجه به شناسایی موتورسیکلت و ادوات تخطی، شناسایی فرد خاطی چندان دشوار نیست و این فرد تا چند ساعت آتی به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.
قربانلو بیان داشت: در شروع فصل پائیز به علت انجام مهاجرت درون زیستگاهی حفاظت از زیستکره توران توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست و پارک ملی توران تشدید خواهد یافت و ما بدون هیچ مماشاتی با متخلفان حوزه شکار و تخطی از حقوق محیط زیست برخورد خواهیم کرد.
وی افزود: تقریبا می توان گفت هیچ شکارچی در منطقه توران امنیت اجرای نیات خود را نخواهد داشت چرا که تک تک معابر ورود و خروج به پارک توران مورد رصد چشمان تیزبین ماموران این پارک ملی قرار دارد.

شکار قوچ وحشی در حاشیه پارک ملی توران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات