طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیلزوم زنده نگه داشتن فاجعه منا

لزوم زنده نگه داشتن فاجعه منا

لزوم پیگیری مسؤولان برای تشکیل کمیته حقیقت یاب فاجعه منا

رئیس سازمان حج و زیارت گفت : اندیشمندان و نخبگان باید روی پیام رهبر انقلاب وقت گذاشته و آن را تبیین کنند و همه ظرفیت های داخلی و بین المللی در این راستا به کار گرفته شود .

فاجعه منا, اصفهان, حج و زیارت, لزوم زنده نگه داشتن فاجعه منا

فاجعه منا, اصفهان, حج و زیارت, اوحدی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت پیش از ظهر امروز در مراسم اولین سالگرد شهادت سردار علی اصغر فولادگر از شهدای جان باخته در فاجعه منا اظهار داشت: عظمت و نور شهدای منا سبب شده تا مراسم بزرگداشت آن ها با سومین روز هفته دفاع مقدس همزمان شود.


رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ما به دنبال این هستیم تا از معنویت بهره برده و به درجه انسان کامل برسیم ، همچنین امروز درصدد هستیم تا بیعت مجددی با شهدای منا ببندیم، شهدایی که در امتداد راه شهدای تاریخ اسلام قرار دارند.


وی با اشاره به تداوم راه شهدای تاریخ اسلام از سوی شهدای ترور، شهدای منا و شهدای هسته ای تصریح کرد: به برکت خون شهدای هسته ای است که حق جمهوری اسلامی در بهره مندی از انرژی هسته ای به رسمیت شناخته شد و به برکت و عزت خون این شهدا، حرف نخست را جمهوری اسلامی ایران می زند.


اوحدی افزود : مظلومیت 7 هزار شهید منا در تاریخ ثبت شده است .


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به سابقه سردار فولادگر در جبهه های اسلام علیه دشمنان گفت: شهید فولادگر باید جزء شهدایی به شمار می رفت که افشاگر فتنه تکفیری و وهابیت باشد.


وی در بخش دیگری از سخنانش با بازخوانی حادثه منا و تلاش های ایران برای بازگشت پیکر شهدای این فاجعه اظهار داشت: کار ما از آنجایی سخت بود که باید بین 7 هزار شهید بیش از 400 شهید را شناسایی می کردیم.


اوحدی ادامه داد: سرانجام با 20 ساعت کار گروه تفحص پیکر 118 شهید شناسایی شد.


وی با اشاره به اقداماتی که باید برای زنده نگه داشتن فاجعه منا انجام شود تصریح کرد: اندیشمندان و نخبگان روی پیام رهبر انقلاب وقت گذاشته و آن را تبیین کنند، همه ظرفیت های داخلی و بین المللی باید در این راستا به کار گرفته شود و سازمان های حقوق بشری وارد عمل شوند.


رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تفکر وهابیت تفکری انحرافی است، خاطرنشان کرد: عربستان در فاجعه منا ریگ نه بلکه سنگ به کفش دارد و علت عدم تمکین آن ها نیز همین است، اگر این طور نیست با حضور کشورهای اسلامی گروه حقیقت یاب تشکیل دهند.


زنده نگه داشتن فرهنگ غدیر مهمترین رسالت شیعیان در عصر حاضر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات