طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیمایکروسافت به دنبال درمان سرطان تا 10 سال آینده

مایکروسافت به دنبال درمان سرطان تا 10 سال آینده

مایکروسافت با "ارتشی کوچک" سرطان را درمان می کند

کمپانی مایکروسافت به دنبال حل مشکل سرطان تا 10 سال آینده قصد دارد از علوم پیشرفته رایانه برای شکستن کد سلول های بیمار و برنامه ریزی مجدد آن به شکل سلول سالم استفاده کند.

ارتش, زیست شناسی, مایکروسافت, مایکروسافت دنبال درمان سرطان آینده

ارتش, زیست شناسی, مایکروسافت, درمان سرطان, سلولهای سرطانی, علوم رایانه

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، کمپانی مایکروسافت به دنبال حل مشکل سرطان تا 10 سال آینده قصد دارد از علوم پیشرفته رایانه برای شکستن کد سلول های بیمار و برنامه ریزی مجدد آن به شکل سلول سالم استفاده کند.

این غول فناوری در تغییر مسیر چشمگیر یک ارتش کوچک از بهترین زیست شناسان، برنامه نویسان و مهندسان دنیا را گرد هم آورده که با سرطان مانند یک باگ رایانه ای برخورد کنند.

تابستان امسال مایکروسافت نخستین آزمایشگاه مرطوب خود را افتتاح کرد و در آن به آزمایش یافته های دانشمندان رایانه خود خواهد پرداخت که در حال طراحی نقشه های بزرگ از عملکرد داخلی شبکه های سلولی هستند.

گروه محاسبات زیست شناسی در مایکروسافت در حال کار بر روی رایانه ای از جنس دی ان ای هستند که می تواند درون سلول ها زندگی کرده و به بررسی نقایص شبکه های بدن مانند سرطان بپردازد. اگر این رایانه سلول های سرطانی را شناسایی کند، سیستم را ریبوت کرده و آن ها را از بین خواهد برد.

به گفته آن ها، اگر بتوان سرطان را مانند یک بیماری مزمن کنترل و تنظیم کرد، مشکل حل خواهد شد.

در حال حاضر، گروه اصول و ابزار برنامه نویسی یک نرم افزار طراحی کرده اند که رفتار سالم یک سلول را تقلید می کند و از این رو می توان آن را با یک سلول بیمار مقایسه کرده، محل بروز مشکل و شیوه حل آن را پیدا کرد.

نرم افزار آنالیزور مدل زیستی در حال حاضر برای کمک به محققان در درک چگونگی درمان موثرتر سرطان خون استفاده می شود.

درمان سرطان با "چای سبز" بدون شیمی درمانی!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات