طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مخالفت با ایجاد حوضچه های تبخیری در سد گتوند

مخالفت با ایجاد حوضچه های تبخیری در سد گتوند

ایجاد اشتغال توسط واحد کربنات سدیم سرخه

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی خوزستان مخالفت خود را در واکنش به اظهارات اخیر معاون وزیر نیرو در خصوص علاج بخشی سد گتوند اعلام کرد.

مخالفت, رییس سازمان نظام صنفی کشاورزی, ایجاد حوضچه های تبخیری, مخالفت ایجاد حوضچه تبخیری سد گتوند

مخالفت, رییس سازمان نظام صنفی کشاورزی, ایجاد حوضچه های تبخیری, خوزستان, علاج بخشی, مسعود اسدی, سد گتوند
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،مسعود اسدی رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی خوزستان در خصوص طرح های علاج بخشی سد گتوند اظهار کرد: متأسفیم که وزارت نیرو در رابطه با مطالعات علاج بخشی سد گتوند به نظرات جامعه کشاورزی خوزستان بی توجه است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر معاون وزیر نیرو در خصوص پروژه انتقال آب سد گتوند به حوضچه های تبخیری و کناره ای خلیج فارس و ضمن مخالفت با این راهکار افزود: صراحتاً اعلام می کنم که مردم منطقه اجازه ایجاد این حوضچه ها و دریاچه های تبخیری را نخواهند داد زیرا طبق نظر کارشناسان اجرای این پروژه ها نه تنها مشکل سد گتوند را حل نمی کند بلکه منجر به شوری اراضی نیز خواهد شد.

اسدی تصریح کرد: ایجاد حوضچه های تبخیری موجب شوری اراضی و ایجاد شوره زارهایی خواهد شد و از یک سو با وقوع طوفان گردوغبار این شوره زارها بلند شده و همراه طوفان ها بر سطح زمین های کشاورزی می نشیند و به دیگر اراضی کشاورزی منطقه آسیب خواهد رساند.

وی بیان داشت: اگر علاج بخشی سد گتوند از طریق انتقال آب این سد به حوضچه های تبخیری انجام شود، اراضی کشاورزی پایین دست به صورت کامل نابود خواهند شد. بر اساس نظرات و یافته های کارشناسان تنها راهکار علاج بخشی سد گتوند که مقبول جامعه کشاورزی خوزستان نیز است، انجام عملیات "بای پس" است.

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی خوزستان خاطرنشان کرد: اظهارات اخیر آقای میدانی، معاون وزیر نیرو در خصوص علاج بخشی سد گتوند صراحتا اجرایی نخواهد بود و کشاورزان منطقه نسبت به اجرای این پروژه ها مقاومت خواهند کرد.

مخالفت با ایجاد منطقه آزاد مهران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات