طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیمدارس استان میزبان 75 هزار نوآموز

مدارس استان میزبان 75 هزار نوآموز

بررسی مشکلات مدارس هندیجان باحضور استاندار خوزستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از ورود 75 هزار نوآموز به مدارس استان خبرداد.

سال تحصیلی, نوآموز مدارس, آموزش و پرورش, مدارس استان میزبان  نوآموز

سال تحصیلی, نوآموز مدارس, آموزش و پرورش

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان؛ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدیدگفت: 3 هزار و 515 معلم تازه نفس از طریق آموزن استخدامی، دانشگاه فرهنگیان، خرید خدمت و سرباز معلم وارد مدارس شدند.


وی افزود : تا کنون 620 هزار دانش آموز در 6 هزار و 700 مدرسه استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 75 هزار نفر کلاس اولی هستند .


وی در خصوص ورود معلمان تازه نفس در عرصه تعلیم و تربیت تصریح کرد: امسال یک هزار و 531 معلم جدید و یک هزار و 984 نیروی خرید خدمت وارد مدارس استان شدند.


مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد 509 نفر از طریق استخدامی های جدید، 715 نفر سرباز معلم لیسانس و فوق لیسانس و 307 نفر فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بوده اند .


وی در خصوص نیروهای خرید خدمت ادامه داد: یک هزار و 984 نفر نیروی خرید خدمت وارد شده در سال گذشته سبب شدند که در آزمون نهایی سراسری معدل دانش آموزان استان 2 نمره در کشور بالا رود.


نخعی با اشاره به شعار سال تحصیلی جدید دراستان با عنوان" ارتقاءکیفیت اموزش و پرورش با نگاه به سند تحول بنیادی "گفت: امسال تمامی خانواده های دانش آموزان پایه اول ابتدایی جهت ارتقاء آموزشی و پرورشی تحت آموزش قرار می گیرند.


وی افزود: این دوره ها در قالب های انجمن اولیاء و مربیان و دعوت از اولیاء انجام می شود.


مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تمام تلاش این سازمان تحقق این شعار است، افزود: امسال دوره های متعددی نیز جهت ارتقاء توانمندی مربیان و معلمان داریم که برخی از این دوره ها در قالب کارگاه در طول تابستان برگزار شده است.


ناهوک سراوان میزبان بزرگترین رقابت های بومی و محلی استان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات