طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مدافعان حرم جلوی تجاوز آمریکا و داعش را به کشور گرفتند

مدافعان حرم جلوی تجاوز آمریکا و داعش را به کشور گرفتند

مدافعان حرم به خاطر پول و دفاع از کشورهای دیگر جان خودشان را به خطر نمی اندازند

امام جمعه مشهد مقدس گفت: مدافعان حرم جلوی تجاوز آمریکا و داعش را به کشور گرفتند و بر تمام کشورهای منطقه که مزدور آمریکا هستند، دسترسی داریم.

نماز جمعه, خراسن رضوی, مدافعان حرم, مدافعان حرم جلوی تجاوز آمریکا داعش کشور

نماز جمعه, خراسن رضوی, مدافعان حرم, مشهد, علم الهدی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی با بیان اینکه با مدافعان حرم جلوی جنگ را گرفتیم، گفت: ما 27 سال است جلوی جنگ را گرفته ایم و دلیل اینکه آمریکا به ما نزدیک نمی شود، قهرمانی های هشت ساله دفاع مقدس و فداکاری های امروز مدافعان حرم است.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور روز گذشته رسماً اعلام کرد کشورهای خارجی به برجام عمل نکرده اند، افزود: برجام جلوی جنگ را نگرفت و استکبار از نیرویی که در کویر عراق می جنگد، می ترسد.
امام جمعه مشهد مقدس تجلی گاه عظمت اهل بیت(ع) را "جریان مباهله" دانست و گفت: در تمام اسناد ولایت حضرت علی(ع)، سندی ظاهرتر و بارزتر و روشن تر از آیه ولایت در سوره مائده نداریم که سند عظمت ولایت است.
آیت الله علم الهدی گفت: از صدا و سیما و شورای فرهنگ عمومی درخواست برنامه ریزی وسیع در راستای بزرگداشت این ایام را دارم، خوشبختانه 25 ذی الحجه روز خانواده نامگذاری شده است و مقام معظم رهبری نیز در این حوزه مسائلی را فرموده اند و امیدواریم رسانه ها در این مورد مسئولیت خود را به خوبی ایفا کنند.
وی با اشاره به اینکه جریان مباهله فقط یک داستان تاریخی نیست، گفت: در جریان مباهله پیامبر اسلام(ص) با نصارای نجران، آنان عنوان کردند ما اجتماع می کنیم و به پیامبر اکرم(ص) نیز دستور داده شد که این ها اجتماع کنند و مسلمانان نیز حضور یابند و مباهله کنند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه محوریت اهل بیت(ع) عامل هویت امت اسلامی به عنوان اسلام است افزود: در مباهله، همه اسلام در برابر همه کفر قرار گرفته است و آنچه تجلی یافت، صلابت و اقتدار اسلام بود.
آیت الله علم الهدی گفت: اگر در جبهه گیری خود همه اسلام را برابر همه کفر قرار دهیم، صلابت و اقتدار ما بازدارنده کفر است منتهی این ما هستیم که باید همه اسلام را برابر همه کفر قرار دهیم.
وی گفت: هنگامی که یک انسان در درون فکر و خاطره اش یاد خدا را تجلی می کند، خداوند نیز در کنار اوست و خداوند می فرماید از رگ گردن نیز به انسان نزدیک تر است و البته به شرط اینکه به یاد خدا باشیم.
امام جمعه مشهد مقدس افزود: هر تصویری که درون ذهن انسان نسبت به خدا شکل بگیرد آن خدا نیست بلکه مخلوق دیگری است زیرا خود خدا قابل عکس نیست و بشر از خدا تصویری ندارد.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه گاهی یک کلمه "یاالله" انسان را زیر و رو می کند، گفت: اگر به یاد خدا بودم و خدا نیز در درون ذهن و جان من تجلی داشته باشد این "یاالله" منقلب کننده است ذکر خدا این خصوصیت را دارد.
وی گفت: در قرآن پنج جا از یاد خدا سخن به میان آمده است در سوره انسان می فرماید که نام خدا را صبح و شام به یاد بیاور، از خدا درون وجود انسان تصویری وجود ندارد که انسان بخواهد خود خدا را یاد کند و باید اسم خداوند را به یاد بیاورد و ذکر کند.

امنیت کامل مرزهای کشور ، مدیون دلاور مردی های مدافعان حرم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات